„Орлетата” с равенство срещу Оборище (+ВИДЕО)

Равенство с резултат 2:2 постигнаха футболистите на „Пирин” и „Оборище” в поредната контрола за благоевградчани играна на изкуствения терен в Сандански. Зелените поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване в последните 15 минути.

Първата част започна с много борба в центъра на терена. Пиринци първи можеха да поведат в резултата, след като Стоев нахлу по левия фланг и центрира, а Димиров стреля над вратата от десетина метра. В 25-та минута бе показан червен картон на Кременлиев от отбора на Панагюрище, който влезе зверски в краката на Хаджииванов. Най-чистото положение за символичните гости бе в 37-та минута, когато Янков се озова на чист позиция но от няколко метра засече топката над вратата. Две минути по-късно „Пирин” поведе в резултата. Гълъбов центрира в наказателното поле, а Хаджииванов вкара с красив удар от воле. В края на полувремето крилото на зелените можеше да отбележи отново останал очи в очи с вратаря на Оборище, но стреля покрай вратата. Втората част започна с по-добра игра за благоевградчани, като в 64-та минута орлетата поведоха с 2:0, с гол на юношата Смаил Креболиев. Футболистите на „Оборище” се хвърлиха в атака след втория гол, а пиринци не успяха да се възползват от възможностите за контри. Главният рефер в срещата Христо Ристосков отсъди дузпа за панагюрци в 73 мин., за нарушение на Кацимерски, а Янков отбеляза от 11-те метра. В 86 минута Чилигиров вкара изравнителното попадение при центриране и създало се меле в наказателното поле. Следващата контрола за Пирин е в сряда срещу Велбъжд Кюстендил. Мястото и часът на срещата се ще се уточняват през седмицата.

Състав на Пирин: Васев, Стоев, Самокишев, Иванов, Райков, Димиров, Гълъбов, Благов, Хаджииванов, Калайджиев, Балтов. След почивката се появиха още : Бахтарлиев, Васев, Кацимерски, Карадачки, Беров, Креболиев, Стоицов, Тафров.