Ювентус не даде шанс на Фиорентина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вучинич и Матри бяха точни за 2:0, преднината на Юве на върха вече е 6 точки

Ювентус победи Фиорентина с 2:0 у дома в първа среща от 24-ия кръг на Серия А. Вучинич и Матри вкараха головете през първата част, а победата увеличи на 6 точки аванса на върха на „Старата госпожа” преди дербито Лацио – Наполи по-късно тази вечер.

„Бианконерите” нямаха загуба в 9 поредни домакински мача срещу „виолетовите” и затвърдиха добрата серия, като надиграха тотално отбора на Винченцо Монтела.

Маркизио, Пирло и Видал бяха в центъра за Ювентус, а Матри и Вучинич водеха атаката. Италианският шампион поглеждаше и към вторник, когато гостува на Селтик в първи осминафинал в Шампионската лига.

В първите секунди гостите почнаха активно, но Пирло създаде първия голов шанс, като пусна прехвърлящ пас за нахлуващия Маркизио, но от малък ъгъл той успя само да засече в аут.

Пирло изпълни бързо пряк свободен удар, но Вивиано спаси с крак удара на Вучинич.

В 20-ата минута черногорският нападател откри резултата с красиво попадение. Стефан Савич опита да изчисти с глава дълъг пас, но само спря топката за Мирко Вучинич, който от воле разстреля вратаря от около 24 метра за 1:0.

Вучинич обаче изпусна много по-лесно положение в 33-ата минута. Нападателят открадна топката от Гонзало Родригес, беше очи в очи с вратаря Вивиано, но стреля право в тялото му.

Три минути преди почивката Артуро Видал изработи втория гол, като излъга няколко противници и пусна спокойно вляво за непокрития Матри и нападателят с неубедителен удар в обратния ъгъл успя все пак да прати в мрежата за 2:0. Матри бележи във втори пореден мач след попадението срещу Киево.

И след почивката домакините имаха пълен превес. Видал трябваше да направи 3:0 след пас на Де Челие, но стреля малко над вратата.

Маркизио получи жълт картон, който го вади от гостуването на Рома заради натрупани пет предупреждения.

Вучинич се контузи след час игра и бе заменен от Себастиан Джовинко.

Лихщайнер намери Матри сам пред целта, но стрелецът шутира покрай дясната греда.

До края Ювентус не изпусна контрола над двубоя и запази победата с 2:0.

Ювентус води с 55 точки, Наполи е втори с 49, а Лацио – трети с 43. Фиорентина остава на шесто място с 39 пункта.