Шампионът Чехия поведе срещу Австралия във "Фед къп"

Шампионът Чехия поведе с 2:0 победи срещу гостуващия тим на Австралия в мач от четвъртфиналите на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени

Шампионът Чехия поведе с 2:0 победи срещу гостуващия тим на Австралия в мач от четвъртфиналите на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. В Острава Петра Квитова победи Ярмила Гайдишова със 7:6(2), 6:3, а Луцие Шафаржова се наложи над Саманта Стосър със 7:6(6), 7:6(4).

В Ниш миналогодишният финалист Сърбия и Словакия си размениха по една победа в днешните мачове на сингъл. Бояна Йовановски загуби от Даниела Хантухова с 5:7, 2:6, а Весна Долонц губеше срещу Доминика Цибулкова с 4:6, 4:5 преди словачката да се откаже поради мускулна контузия и да бъде изнесена от корта с носилка.

В Римини Италия и САЩ са 1:1 след първия ден. Сара Ерани разгроми Джейми Хемптън с 6:2, 6:1, а Роберта Винчи отстъпи пред Варвара Лепченко с 6:2, 4:6, 5:7.

В Москва Русия и Япония си размениха по един успех. Мария Кириленко спечели срещу Кимико Дате-Крум със 7:6(3), 6:4, а Екатерина Макарова загуби от Аюми Морита с 2:6, 2:6.