Лидерът Нефтохимик допусна първа загуба за сезона в НБЛ

Хасково сложи край на серията от 17 победи на бургазлийки

Лидерът в класирането Нефтохимик 2010 (Бургас) допусна първа загуба в Националната баскетболна лига от началото на сезона. След 17 поредни победи възпитаничките на Петко Маринов отстъпиха при гостуването си на Хасково 2012 с 80:84 точки след продължение. Редовното време завърши 71:71, но в допълнителните пет минути домакините вкара 13 точки срещу 9 за съперника.

С кош на Анита Тейлане Хасково стигна до равенството след 40 минути, а това е втора победа над фаворитите в първенството, след успеха над Дунав (Русе) преди две седмици.

За победителките силен мач изигра Зорница Найденова, която завърши с 27 точки, 10 борби и 6 асистенции, 27 точки реализира и Анита Тейлане. Алма Ковачевич се отличи с 12 точки и 9 борби. За Нефтохимик 2010 Ашли Гейл бе най-полезна с 31 точки и 16 борби. 16 точки вкара Олга Дубровина, а 13 точки завърши Анета Митева.

В Самоков Рилски спортист отстъпи пред Дунав 8806 (Русе) с 49:76 (7:16, 8:23, 20:17, 14:20) точки. За тима на Георги Божков Кристина Сантяго вкара 27 точки и
спечели 10 борби, а с 10 точки и 7 борби се отличи Аманда Джонсън.

За домакините най-полезна бе Цветелина Николова с 12 точки и 5 борби, Еми Ушагелова вкара 10 точки, а Ан Фаръл спечели 11 борби.

В драматичен мач Берое (Стара Загора) загуби от Монтана 2003 с 60:61 (9:14, 23:19, 17:16, 11:12) точки. Олена Самбурска вкара кош три минути преди края за 61:60 за гостенките и този резултат се запази до края. За Монтана Милена Томова направи "дабъл-дабъл" - 17 точки и 11 борби, Радостина Славова-Нанева се отличи с 11 точки и 16 борби, а Олена Самбурска вкара 16 точки.

За Берое Ралица Нанева завърши със 17 точки, Дафни Фрайсън - с 16 точки и 12 борби, а Галина Георгиева записа 9 точки и 10 борби.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)