По точка за Лацио и Наполи в спектакъл с 2 гола и 4 греди (ВИДЕО)

Кампаняро вкара много красив гол за 1:1 в края, Наполи вече е на 5 точки зад Ювентус

Лацио и Наполи направиха 1:1 в голямото дерби между третия и втория от 24-ия кръг на Серия А. Флокари изведе Лацио напред в началото на мача, но Уго Кампаняро отбеляза много красив гол за 1:1 в края. И двата отбора удариха по две греди в мач, който държа всички в напрежение до самия край.

Наполи вече изостава на 5 точки зад лидера Ювентус, а Лацио е на 11 от лидера.

Римляните прекъснаха серията от две поредни загуби, въпреки отсъствието на Мирослав Клозе в атака.

Лацио започна по-силно с удар на Ернанес, но първият гол падна след 11 минути. Абдулай Конко центрира отдясно, Флокари овладя на гърди и с левия крак намери долния ъгъл за 1:0. Това бе негов пети гол в 6 мача този сезон.

При радостта след гола Стефано Маури получи нелепа контузия. Той настъпи топката и обърна глезена си, като бе сменен от Сенад Лулич.

Маркети изпусна бомбен шут на Хамшик, а Де Санктис на два пъти спаси удари на Кандрева в рамките на 30 секунди.

Маркети изби удар на Цунига, а Лулич взе топката от крака на Кавани, за да го спре.

В 33-ата минута Флокари препарира Де Санктис със силен удар, но нацели дясната греда.

5 минути по-късно Цунига центрира, а Кавани с глава разтресе напречната греда, кълбото тупна на голлинията и излезе навън.

Бехрами също се контузи и бе сменен от Инсиние, което доведе до промяна в схемата на Наполи.

И през втората част атаките към двете врати се редуваха една след друга.

Драмата дойде в самия край. В 86-ата минута Инлер стреля много силно, но Маркети изби в напречната греда и топката излезе в корнер.

Ел Кадури центрира от корнера, а Уго Кампаняро засече с акробатична ножица и вкара изключително красиво изравнително попадение за 1:1.

В добавеното време Кандрева качи на главата на Флокари, но ударът му срещна напречната греда и двата отбора взеха по една точка.

Наполи е втори с 50 точки, а Лацио е трети с 44. Лидер е Ювентус с 55.