Биатлонисти на Русия и Украйна вече тестват Бъндеришка поляна

Биатлонисти на Русия и Украйна вече тестват Бъндеришка поляна

Биатлонисти от отборите на Русия и Украйна вече тестват трасето на Бъндеришка поляна край Банско за "Евро 2013"

Биатлонисти от отборите на Русия и Украйна вече тестват трасето на Бъндеришка поляна край Банско за "Евро 2013", съобщи за БТА Ирина Никулчина. Голямата българска биатлонистка - бронзова медалистка от олимпиадата в Солт Лейк сити през 2002 г., сега е член на организационния комитет за Откритото европейско първенство, на което родният град Банско ще бъде домакин от 18 до 26 февруари. 

Първите състезатели от Русия пристигнаха още миналата седмица, каза Никулчина. В Банско вече са и част от победителите в наскоро завършилия световен шампионат за юноши и девойки в австрийския курорт Обертилях. За Русия ще стартира безспорната звезда от световното - носителката на три златни отличия Уляна Кайшева - 6 км. спринт, 10 км индивидуално и 7,5 км преследване, както и съотборникът й Александър Логинов - шампион на 10 км. спринт и 15 км индивидуално. Отборите ще продължат да пристигат поетапно, а последните състезатели се очакват да дойдат дни преди стартовете, защото участват на световното първенство в Нове Место /Чехия/. 

Ирина Никулчина се надява на успех в борбата за отличията на еврошампионата и на българските биатлонисти, които ще се представят с максимален брой състезатели при юношите, девойките, мъжете и жените. Тя припомни, че Банско и спортният център по биатлон в Пирин са носили късмет на един от асовете на българския отбор Красимир Анев, който през 2007 г. тук спечели европейска титла и сребърно отличие при юношите. 

Трасето на спортния център "Бъндерица" вече е готово за европейското първенство, добави тя. Има достатъчно сняг, поставени са и указателните табели на стадиона, а вече се монтират и трибуните за зрителите. БНТ1 и Евроспорт ще предават пряко най-интересните стартове - спринт и преследване при мъжете и жените, съобщиха от Българската федерация по биатлон. 

Спринтовете ще бъдат на 23 февруари /събота/, съответно от 10:30 ч. и 15:00 ч. Преследването е на следващия ден, като стартът при мъжете е планиран в 12:00 часа, а този при жените в 15:45 ч. Любителите на биатлона ще могат да следят на живо резултатите от стартовете и в интернет на www.biathlon.bg в специалната секция за първенството. 

Бюджетът на състезанието е 750 000 лева. Той е осигурен с финансовата подкрепа на Министерство на физическото възпитание и спорта, община Банско, "Техем", "Опел", хотел "Лъки Банско" и Българският спортен тотализатор. Генерален спонсор на първенството е Обединена Българска Банка. 

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.