Камбуров и Варела блестят за ЦСКА при разгром над грузинци (ВИДЕО)

Уругваецът бележи в дебюта си за "червените", Камбуров с хеттрик в последната контрола на турска земя

Отборът на ЦСКА завърши втория си зимен лагер в турския курорт Алания с разгромна победа над грузинския Чихура.

„Армейците” се наложиха с 6:1 над своя съперник, който е новак в елита на местното първенство, но се представя повече от добре, тъй като заема четвърта позиция във временното класиране.

Мартин Камбуров се отчете с хеттрик и асистенция, а най-новото попълнение на „червените” Игнасио Варела дебютира с попадение и голов пас. Останалите попадения за българския тим отбелязаха Абел Анисе и Нджонго Присо.

Повторен дебют направи и Спас Делев, който се появи в игра през втората част и отправи няколко опасни удара към противниковата врата, но не съумя да запише името си сред голмайсторите.

Наставникът на ЦСКА Миодраг Йешич използва два различни състава в двете полувремена, като почти всичките попадения на неговия тим паднаха преди почивката.

В 10-ата минута след отлична асистенция на Варела Мартин Камбуров откри головата си сметка с хубав удар с глава.

Отново той удвои преднината на своя отбор в 30-ата минута, този път бе намерен в наказателното поле след центриране на Саша.

В рамките само на следващите няколко минути резултатът набъбна до разгромното 5:0.

В 31-ата минута Варела ознаменува дебюта си с червения екип с гол, след точно подаване на Камбуров.

Три минути по-късно двамата си размениха ролите, за да може Камбуров да оформи своя хеттрик.

Абел Анисе пък довърши Чихура с пето попадение в 42-ата минута, след нова асистенция на Саша.

Почетното попадение за грузинците отбеляза Болквадзе в 58-ата минута след точно изпълнение на дузпа, отсъден за нарушение на Васил Попов.

Минута преди края на мача Нджонго Присо оформи крайния резултат след като бе добре изведен от Станко Йовчев.

По този начин равносметката за втория зимен лагер на „червените” е две равенства и една победа. Отборът на ЦСКА се завръща утре сутринта с полет от Истанбул.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Състави:

ЦСКА:
12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски –к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо, 3. Игнасио Варела, 14. Серж Нюаджи, 22. Мартин Камбуров.
Резерви: Стойчев, Стоянов, Попов, Юлиянов, Василев, Грънчов, Витанов, Кириакидис, Присо, Чочеч, Йовчев, Делев

Старши треньор: Миодраг Йешич

Чихура:
 1. Цкерашвили(к), 15. Забакидзе, 2. И.Берианидзе, 20. Бакурадзе,
5. Челидзе, 24. Чикваидзе, 11. Шкетияни, 13. Дзамсашвили, 30. Готсирадзе,
51. Деканоидзе, 8. Кимадзе

Резерви: Сомкишвили, Берделидзе, Кваскквадзе, Г.Забакидзе, Киркитадзе, Гушаравшвили, Отикадзе, Кашия, Дигмелашвили

Старши треньор: Сосо Проидзе
МАЧА ПО МИНУТИ*:

90' КРАЙ НА МАЧА!

89' 6:1 за ЦСКА! След добра комбинация между Йовчев и Присо, камерунецът бележи нов гол във вратата на Чихура.

76' Мощен удар на Делев право в ръцете на вратаря.

75' Остро влизане на Присо отдясно, силен удар и вратарят спасява.

66' Силен удар от дистанция на Делев. Топката минава покрай вратата.

65' Грънчов няма да може да продължи двубоя и е заменен от Костадин Стоянов.

60' Грънчов получи тежък удар в лицето от противников състезател. В момента се оказва медицинска помощ на бранителя.

58' Болквадзе бележи от бялата точка.

57Дузпа за Чихура! След нарушение на Васил Попов.

50' Присо пробва да намери Делев в предни позиции, но бранител в жълто пресича паса.

46' Стартовият състав на ЦСКА е изцяло подменен. От резервите единствено Костадион Стоянов не е на терена.

46' ЗАПОЧНА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45' КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42' 5:0 за ЦСКА! Лукас Саша асистира на Анисе!

38' Принудителна смяна в Чихура. Болквадзе заменя Бакурадзе.

37`Грубо нарушение на Анисе срещу Бакурадзе. Жълт картон за халфа на ЦСКА.

34' 4:0 за ЦСКА и Хеттрик на Камбуров! Нападателят се разписва за трети път във вратата на Чихура, като и този път Игнасио Варела имаше ключова роля за попадението, след като направи асистенция.

31' ГОООЛ за ЦСКА! "Червените" повеждат с класическа преднина, а Игнасио Варела бележи своя първи гол с червената фланелка след асистенция на Камбуров.

30' 2:0 за ЦСКА! Мартин Камбуров бележи отново! Лукас Саша центрира перфектно от фаул в наказателното поле на Чихура, където Камбуров бе на точното място и прати топката във вратата.

27' Хубава атака за Чихура. Забакидзе се включи по дясното крило и центрира опасно в наказателното поле на ЦСКА, там обаче Шкетияни се размина с топката.

25'
 Продължителна атака за ЦСКА, която е завършена със силен и неточен удар на Сержиньо.

15' Греда за ЦСКА! След удар на Камбуров топката среща дясната греда на вратата, след това бранител чисти топката от наказателното поле.

14' Бандаловски направи добър пробив по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Варела стреля от движение, но топката минава от външната страна на мрежата.

10' ГООООООЛ за ЦСКА! Игнасио Варела сложи топката на главата на Мартин Камбуров, който с глава не остави шанс на вратаря.