Вивиан Златанова и Петър Атанасов шампиони до 18 години

Вивиан Златанова и Петър Атанасов шампиони до 18 години

Вторите поставени Вивиан Златанова и Петър Атанасов спечелиха титлите от Държавното лично първенство по тенис в зала до 18 години, което се проведе в Хасково.

Вторите поставени Вивиан Златанова и Петър Атанасов спечелиха титлите от Държавното лично първенство по тенис в зала до 18 години, което се проведе в Хасково.
 
При девойките на финала Златанова се наложи над водачката в схемата Александра Караманолева с 6:1, 7:5. Състезателката на ТК „Пазарджик”, която е на 15 години, не загуби нито един сет в състезанието. Златанова триумфира и на двойки, заедно с Караманолева. Вивиан стана шампионка в зала и до 16 години преди месец, отново в Хасково.
 
При юношите тенисистът на местния клуб Атанасов победи в спора за титлата поставения под №7 Алекс Мартински от ТК „Левски” с 6:1, 6:4.
 

На двойки шампиони са представителите на „Левски” Андрей Алауи и Любомир Лещански. 

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.