Строителен бос пожела Спартак (Плевен)

Строителен бос пожела Спартак (Плевен)

Мирослав Илиев изяви желание да помогне на клуба

Строителният предприемач Мирослав Илиев излезе с открито писмо до  медиите и обществеността, с което изрази желанието си да поеме  "инициативата, отговорността и сериозната ангажираност с бъдещото развитие на един от най-отдавна съществуващите и просъществували до настоящия момент български спортни клубове - „Професионален футболен  клуб Спартак - 1919".

Novsport.com публикува без редакторска намеса цялото писмо на Илиев, поместено на сайта на Спартак (Пл):

"Изразявам в открито писмо, отправено до българските медии и общественост сериозното си и непоколебимо желание и намерение да поема инициативата, отговорността и сериозната ангажираност с бъдещото развитие на един от най-отдавна съществуващите и просъществували до настоящия момент български спортни клубове - „ПРОФЕСИОНАЛЕН ФУТБОЛЕН КЛУБ СПАРТАК - 1919”, гр.Плевен. Известно ми е незавидното състояние на спортния клуб към днешна дата. Формирани са публични задължения, които не са погасени към настоящия момент, но и размерът им не се съобщава, въпреки проявения от мен интерес.

Притежавам собствен бизнес в областта на строителството, проектирането и реализацията на големи инфраструктурни проекти. Строителната ми компания „МАИ-ГРУП”ЕООД, гр.Пловдив е участвала като партньор не само в бизнес проекти, но и в реализиране на инициативи, свързани със спонсорство и меценатство в областта на спорта, културата и туризма. Личната ми заинтересованост именно към този спортен клуб се корени в интереса ми да развия бизнес начинания и проекти в гр.Плевен, от където датират корените на рода ми. Често посещавам града и информацията ми относно проблемите на спортния клуб ме заитригуваха и провокираха у мен желание да откликна на нуждите му. Заявявам готовността си да плащам занапред формираните работни заплати, осигуровки и разходи на състезателите, треньорския щаб и администрацията на клуба, както и да инвестирам в материалната база и бъдещото развитие на клуба до постигане на завидно място в професионалната футболна лига на България. На проявения от мен интерес не е откликнала до настоящия момент нито една заинтересована държавна или общинска институция. Този факт провокира у мен желанието да се обърна към вас, като ви запозная с проблема и възможностите, които виждам за неговото решаване.

Съвременното ни общество познава много примери за институционално, гражданско и обществено безхаберие при възникването и решаването на ключови проблеми, свързани с развитието на спорта у нас. Без спонсорство от страна на бизнеса и по-конкретно инвестиции в детско-юношестките школи, не бихме се надявали на високо спортно майсторство и постижения за страната ни на международната арена и в далечно бъдеще. Затова апелът ми е да бъде проявена съпричастност към инициативата ми да бъде поета от мен издръжката на „ПРОФЕСИОНАЛЕН ФУТБОЛЕН КЛУБ СПАРТАК - 1919”, независимо от липсата на адекватна реакция от страна на институциите. Ще бъда благодарен настоящото писмо да катализира тези процеси, като стигнем до общо решение от взаимен интерес за всички страни, но най-вече за спорта."
Скандал! Левскари скандират: Смърт за Любо Пенев

Противно на обединението на цялата нация след новината за тежкото заболяване на футболната легенда Любослав Пенев, част от феновете на Левски вбесиха обществеността със скандална проява, твърди БЛИЦ.

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали

На живо: Черно море - ЦСКА 1:0

Следете мача с NOVSPORT.COM

Английски кондиционен треньор започва работа в Лудогорец

Джон Филипс бе назначен на работа при "орлите"

Станислав Генчев: Не е лесно да изпуснеш два гола и да вкараш трети

Старши треньорът на Локомотив София - Станислав Генчев, сподели мнението си след победата с 3:2 над Ботев Пловдив

Димитър Димитров: Не заслужавахме да загубим

Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров заяви, че „канарчетата“ изобщо не са заслужавали да загубят мача срещу Локомотив София

Локо София подчини Ботев Пд след късна драма в "Надежда"(ВИДЕО)

"Железничарите" не изпуснаха победата

НА ЖИВО: Локо Пд - Арда 0:2

Сблъсъка на "Лаута" следете на живо тук