Борбата е готова да се промени и да поправи своите грешки

Борбата е готова да се промени и да поправи своите грешки

Това заяви временният президент на ФИЛА Ненад Лалович

Борбата е готова да се промени и да поправи своите грешки, които доведоха до препоръката на Изпълкома на Международния олимпийски комитет (МОК) да изключи борбата от олимпийската програма. Това заяви изпълняващият длъжността президент на Международната федерация по борба (ФИЛА), сърбинът Ненад Лалович.

През миналата седмица Лалович беше избран за изпълняващ длъжността президент на ФИЛА след оставката на предишния президент, швейцареца Рафаел Мартинети. Това решение бе взето на извънредното заседание на бюрото на ФИЛА в Тайланд, на което се обсъждаше препоръката на Изпълнителния комитет на МОК спортната борба да бъде изключена от програмата на Летните олимпийски през 2020-та година.

Както заяви Лалович, членовете на Изпълкома на МОК дори не са знаели, че МОК се готви да приеме такова предложение. "Аз съм учуден от това решение на МОК, тъй като никой не ни информира (членовете на бюрото на ФИЛА - бел. на пр.). Никой даже не знаеше, че в МОК има комисия, работеща по проблемните видове спорт. Членовете на бюрото на ФИЛА не бяха получавали такава информация. Но това вече е друг въпрос, на който трябва да се намери отговор".

Лалович смята, че борбата има шансове да запази мястото си в програмата на Олимпиада-2020. "На първо време трябва да работим за връщането на нашия спорт в олимпийското семейство, тъй като решението ще трябва да се вземе през май, каза временно изпълняващият длъжността президент на ФИЛА. А след това да доживеем до септември (сесията на МОК през септември в Буенос Айрес - бел. на пр.). Ще бъде много трудно, но ако аз не бях настроен оптимистично, нямаше да бъда на този пост. Аз ще се опитам да се срещна с членовете на МОК, с всеки, с който мога, и ще им разкажа какво смятаме да променим в нашия спорт. Ние ще се опитаме да възстановим нашата репутация. Немалко хора, близки до спорта, не разбират колко различни световни ценности отъждествява борбата".

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване