ЦСКА загуби минимално от четвъртия в Сърбия

Катай точен за 1:0, Камбуров с греда и няколко пропуска

Родният ЦСКА загуби контролната си среща срещу сръбския Войводина, играна в Нови Сад с 0:1. "Червените" бяха посрещнати повече от топло при пристигането си в Сърбия вчера, а днешната проверка на стадион "Караджордже" бе наблюдавана от близо 2500 зрители.

Любопитното е, че срещата се доигра почти на тъмно заради липсата на осветление на стадиона.

Единственото попадение в мача бе дело на Катай в 21-ата минута на първата част.

Двубоят започна по-добре за домакините, а тъмнокожията Бубакар непрестанно тормозеше българската отбрана в началото на мача. В 9-та минута именно той бе изведен сам срещу Черни, но ударът му бе спасен с крак от стража на Войводина.

5 по-късно пък ЦСКА изтърва най-доброто си положение за първата част. Тогава Чочев открадна една топка от бранителите на Войводина пред наказателното поле, напредна няколко крачки и подаде наляво за непокрития Камбуров, който шутира от около 12-13 метра, ала стражът на сърбите спаси изстрела му. В следващата атака Камбуров засече с глава центриране на Саша от фаул, но право в ръцете на Супич.

Така дойде 21-ата минута, когато сръбският отбор излезе напред в резултата. Пас зад гърба на отбраната бе настигнат от Катай, който преодоля Попов и с топовен шут с левия крак простреля Черни за 1:0.

4 минути по-късно Камбуров можеше да изравни, но изстрелът му от фаул премина близо до дясната греда на сърбите.

120 секунди по-късно дойде бърза контраатака за домакините, при коята Абубакар получи в половината на ЦСКА, подаде вдясно от себе си за Катай, който си овладя слабо, след което ударът му логично не затрудни Черни.

След това положение темпото видимо спадна и до края на полувремето зрителите на стадион "Караджордже" не видяха повече интересни ситуации, освен няколко безрезултатни центрирания от двата фланга.

Втората част стартира по-добре за "червените", след като в 49-ата минута Камбуров можеше да изравни, засичайки с глава центриране от корнер, но топката прелетя над вратата. Няколко секунди по-късно нападателят бе още по-близо до цела, ала ударът му от фаул срещна гредата на Супич.

Абубакар обаче отново започна да тормози "армейската" защита и в 55-ата минута бе изведен сам срещу стража на ЦСКА, който обаче спаси удара му. След изпълнения корнер Абубакар засече и с глава, ала над вратата.

В 60-ата миниута пред ЦСКА се откри нов шанс, ала шутът на Камбуров бе спасен от стража на Войводина. В ответната акция Джурич засече с глава центриране от статично положение, но за късмет на ЦСКА в аут.

120 секунди по-късно Абубакар открадна от Анисе в центъра и напредна мощно в половината на ЦСКА, шутира с левия крак от малък ъгъл, но след рикошет топката излезе в аут.

Последната добра възможност пред българите се откри в 65-ата минута, когато Присо надбяга двама противникови футболисти по дясното крило и подаде отлично към Спас Делев, нападателят отправи силен удар, който Супич с мъка изби в корнер.

Четири минути по-късно домакините разиграха добра комбинация по дясното крило, след която техен футболист бе изведен на стрелкова позиция, но Черни за пореден път спаси опасния шут.

До края на мача играта се накъса и повече попадения нямаше. Така ЦСКА загуби с 0:1 контролата си на 4-ия в сръбското първенство - Войводина.

Състав на Войводина: Супич, Вуличевич, Павлович, Дурич, Вуячич, Ажуру, Радоя, Враняш, Аливодич, Катай, Абубакар

Резерви: Жакула, Полетанович, Косович, Шушняр, Илич, Смилянич, Настич, Митошевич, Гачинович, Делетич

Състав на ЦСКА: 12. Томас Черни (1. Анатоли Господинов 69'), 11. Иван Бандаловски –к, 19. Апостол Попов (25. Ангел Грънчов 61'), 66. Пламен Крачунов (21. Венцислав Василев 69'), 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо (7. Спас Делев 46'), 28. Игнасио Варела (99. Нджонго Присо 46'), 18. Ивайло Чочев (14. Серж Нюаджи 46'), 22. Мартин Камбуров

Войводина - ЦСКА 1:0

1:0 Катай 21'

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

90' Край на мача! ЦСКА загуби контролата си срещу Войводина в Нови Сад с 0:1

85' Нищо интересно в последните минути, освен, че вече се смрачи над Нови Сад, футболистите играят почти на тъмно

80' Меко центриране за Абубакар, Грънчов го блокира добре

75' Жълт картон за Анисе

73' Хубав пробив на Бандаловски отдясно, но когато дойде моментър за центриране, той изпрати кълбото високо над вратата на домакините

69' Анатоли Господинов заменя Томас Черни, а Венци Василев влиза на мястото на Пламен Крачунов

67' Добра възможност отново за Абубакар, чийто удар обаче е спасен от Черни

65' Присо премина през двама играчи на Войводина и намери Делев на границата на пеналта, българинът стреля силно, но Супич изби в корнер

62' Абубакар открадна от Анисе в центъра и напредна мощно в половината на ЦСКА, шутира с левия крак от малък ъгъл, но след рикошет топката излезе в аут

61' Грънчов влиза на мястото на Апостол Попов

61' Джурич засече с глава центриране от статично положение, но за късмет на ЦСКА в аут

60' Опасен удар с глава на Камбуров - Супич спасява

59' Ажуру от Войводина получава жълт картон

55' Абубакар засече с глава центриране отдясно, ала над вратата на Черни

55' Абубакар бе изведен сам срещу стража на ЦСКА, който обаче спаси удара му

54' Първи жълт картон в мача, получава го Крачунов

50' Греда за ЦСКА след хубав удар на Камбуров от фаул

49' Камбуров засече с глава центриране от корнер - над вратата

48' Делев, Нюаджи и Присо са се появили на терена на местата на Сержиньо, Варела и Чочев

46' Начало на второто полувреме

45' Край на полувремето! Войводина води на ЦСКА с 1:0 в контрола, която се играе в Нови Сад

44' Катай центрира в пеналта на ЦСКА, бранителите на "армейците" чистят в предни позиции

41' Центриране в наказателното поле на домакините, бранителите на Войводина се справят със ситуацията

40' Темпото откровено спадна, нищо интересно в последните минути

34' Поредица от неточни подавания в центъра на терена, която в крайна сметка завърши с безплодна атака за Войводина

31' Нищо интересно в последните минути на терена, "червените" опитват с дълги подавания да намерят Камбуров в предни позиции

27' Бърза контраатака за домакините, при коята Абубакар получи в половината на ЦСКА, подаде вдясно от себе си за Катай, който си овладя слабо, след което ударът му логично не затрудни Черни

25' Силен удар на Камбуров от фаул, който минава близо до дясната греда на Супич

21' Гол за Войводина! Пас зад гърба на отбраната бе настигнат от Катай, който преодоля Попов и с топовен шут с левия крак простреля Черни за 1:0

19' Опасно центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА, но там нямаше кой от Войводина да засече топката с глава

15' Камбуров засече с глава центриране на Саша от фаул, но право в ръцете на Супич

14' Чочев открадна една топка от бранителите на Войводина пред наказателното поле, напредна няколко крачки и подаде наляво за непокрития Камбуров, който шутира от около 12-13 метра, ала стражът на сърбите спаси изстрела му

10' Абубакар отново бе изведен зад гърба на българската отбрана, но Бандаловски успя да го настигне и с шпагат му отне кълбото

9' Абубакар бе изведен в дясната част на наказателното поле на "червените", стреля по диагонала, но Черни спаси с крак

5' Абубакар получи на левия фланг и центрира в пеналта на ЦСКА, но Апостол Попов е добре пласиран и чисти с глава

3' Центриране на Лукас Саша от фаул, бранител на Войводина чисти с глава

1' Начало на мача

0' Лек дъжд вали над стадион "Караджордже" в Нови Сад

0' Домакините изчетоха историята на ЦСКА с всички успехи. Изредиха имената на славните футболисти и казаха по радиоуредбата "Добре дошли, армейци!".

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"