Манчини: Манчестър Юнайтед има късмет, затова печели в последната минута

"Няма да ни е лесно да спечелим последните ни 12 срещи, но ако успеем, имаме шанс да станем шампиони"

Мениджърът на английския шампион Манчестър Сити Роберто Манчини заяви преди днешното дерби с Челси, че авансът от 15 точки на Манчестър Юнайтед пред „гражданите” в класирането на Премиър Лийг е незаслужен.

"До този момент Юнайтед има късмет във всичко. Спечелиха много мачове в последната минута - например дербито с нас, в което наистина не заслужаваха да победят. Така че не мисля, че пропастта между нас и Юнайтед е реално отражение на силите.

Да, те със сигурност се представят по-добре от нас този сезон, но ние загубихме точки в мачове, които заслужавахме да спечелим, ала не успявахме да вкараме гол. В сравнение с миналия сезон, сега имаме около 10 гола по-малко и със 7-8 точки по-малко", сподели Манчини, който все още не е загубил надежда, че "гражданите" ще финишират на първо място.

"Спомням си, че в Италия съм бил в обратната ситуация. Бяхме на първо място и имахме 14 точки преднина пред Рома в един момент от първенството. И въпреки това, спечелихме титлата в последните минути на последния мач. Така че, всичко може да се случи.

Ако Юнайтед стигне далеч в Шампионската лига, последните два месеца от сезона ще бъдат тежки за тях. Няма да ни е лесно да спечелим последните ни 12 срещи, но ако успеем, има шанс да станем шампиони.”