Веселин Топалов остава на седмо място в ранглистата на ФИДЕ

Веселин Топалов остава на седмо място в ранглистата на ФИДЕ

Антония Стефанова се завръща в топ 10 при жените

Българският гросмайстор Веселин Топалов запази седмото си място в световната ранглиста на ФИДЕ за март. Топалов, който не участва в турнири през миналия месец, остана с ЕЛО 2771. Иван Чепаринов пък пада с четири позиции до 38-ата в класацията с ЕЛО 2706. 

В топ 100 е и друг български гросмайстор Кирил Георгиев, който се изкачва с три места и вече е 88-и с ЕЛО 2657. Лидер продължава да бъде Магнус Карлсен (Норвегия) с ЕЛО 2872, пред Владимир Крамник (Русия) с ЕЛО 2810 и Левон Аронян (Армения) с ЕЛО 2809. 

В класацията на ФИДЕ при жените за март българката Антоанета Стефанова се завръща в топ 10 за първи път от година. Стефанова прогресира с две места и вече е десета с ЕЛО 2530. Лидерка е Юдит Полгар (Унгария) с ЕЛО 2696, пред Ифан Хоу (Китай) с ЕЛО 2617 и Хъмпи Конеру (Индия) с ЕЛО 2597. 

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови