Леванте открадна точка от „Местая” с късен гол в дербито с Валенсия (ВИДЕО)

Солдадо вкара гол красавец, грешка в края подари точката на гостите

Леванте и Валенсия си разделиха точките след равенството 2:2 в градското дерби от 26-ия кръг на испанското футболно първенство.

Домакините на "Местая" се оказаха догонващи в резултата, въпреки че в първия четвърт час налагаха териториален превес. Висенте Ибора обаче изненада защитата им и изведе Леванте напред в 16-ата минута.

Попадението не стресна „прилепите”, които продължиха да са по-настоятелния отбор. Логично в 27-ата минута при разбъркване в наказателното поле Жонас Гонсалвеш от близо успя да изравни.

В добавеното време на първата част Софиан Фегули центрира в наказателното поле на гостите и Роберто Солдадо акробатично воле покачи на 2:1, отбелязвайки най-красивия гол в срещата.

През второто полувреме Валенсия продължи да е по-активния тим, но така и не успя да пробие за трети път отбраната на съперника.

В 63-ата минута съдията отмени гол на Солдадо заради засада, а малко по-късно нападателят удари и греда.

Изненадващо в 89-ата минута Жереми Матьо се подхлъзна в наказателното поле и позволи на Баркеро да открадне топката и да вкара за крайното 2:2.

След ремито Валенсия събра актив от 42 точки, с които остава на 5-ата позиция, а Леванте е 10-и с 35 в своя актив.