Дунавки печелят нови фенове

Дунавки печелят нови фенове

На първи март „сините феи“ и старши-треньорът на Дунав 8806 Георги Божков получиха чудесен подарък от своя привърженичка

На първи март „сините феи“ и старши-треньорът на Дунав 8806 Георги Божков получиха чудесен подарък от своя привърженичка, която ги изненада по време на сутрешната тренировка.

Русенката Анна-Мария Димитрова-Попова от скоро посещава домакинските мачове на „Дунав 8806“ и следи изявите на тима, но вече е сред верните фенове на шампионките. „Отскоро ходя на мачовете на „Дунав 8806“ и съм благодарна на баща ми, който ми показа пътя към тази магия. След първия мач, който посетих, съм се зарекла да не пропускам домакинство,“ въодушевено разказа Ани. Тя дойде в зала „Дунав“ с желанието да се запознае със своите любимки и да им направи подаръци за Баба Марта.

На всяко от момичетата Анна-Мария подари по една бяла роза със синя панделка и съответното име на състезателката, изписано върху нея. Дунавки получиха и мартенички с пожеланието да са здрави и засмяни, както и покани за спектакъл на русенската опера. „Любовта ми към клуба ме подтикна да направя скромен подарък на момичетата и ръководството,  като ги поканя на един невероятен балетен спектакъл – „Лебедово езеро“. Искрено се надявам да останат доволни!“

Анна-Мария е мениджър на „Балкан Турс“ и дори работата й да не е свързана пряко със спорта, това не й пречи да го заобича толкова бързо. „Вече си имам и любимки,“ сподели Анна-Мария с широка усмивка. „С удоволствие се наслаждавам на играта на Мерике Андерсон, много е борбена и енергична. Като цяло симпатизирам на всички момичета, но най-много ме пленява усмивката на Аманда Джонсън.“ За срещата си с наставника на „сините феи“ Анна-Мария каза: „За мен беше чест днес да се запозная лично и с Георги Божков - треньорът, голям тактик и професионалист. Възхищавам се на способността му да сплотява отбора в най-важните мачове! Той знае как да ги печели!“

Анна-Мария сподели с тъга, че с наближаването на края на сезона, ще й бъде мъчно за тези, които ще си тръгнат от любимия клуб. Не обича разделите, натъжават я. На себе си тя пожела: „Дано и през следващия сезон да видя същите момичета, надявам се отборът да се запази в този си вид, това ще ме направи щастлива!“

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.