Трета поредна победа за Тора Бергер в Осло

Пет кръга преди края на сезона Бергер води убедително в генералното класиране за Световната купа

Тора Бергер (Норвегия) продължава доминацията си в женския биатлон, след като постигна трета поредна победа и се доближи до спечелване на Световната купа.

След победите си в спринта и в преследването днес Бергер спечели и масовия старт на 12.5 километра в норвежкия зимен център Холменколен в Осло.

Бергер финишира за 36:58,8 минути, след като направи две грешки в последната си стрелба.

За нея това е 11-та победа за сезона и 27-ма в кариерата. Анастасия Кузмина остана втора на 5.4 секунди, същи с две пропуснати мишени.

Трета е Даря Домрачова (Беларус) на 23.3 секунди с три грешки на огневия рубеж.

Пет кръга преди края на сезона Бергер води убедително в генералното класиране за Световната купа с 1069 точки, пред Даря Домрачова със 748 точки и Андреа Хенкел (Германия) с 699 точки.

Едмънтън намали изоставането си в серията срещу Флорида (ВИДЕО)