Лудогорец помрачи празника на Черно море и дебюта на Гонзо (ВИДЕО)

Разградчани надиграха тотално "моряците", но получиха съдийски подарък

Отборът на Лудогорец победи Черно море с 2:0 в мач от първия пролетен кръг от „А” група „News7 футболно първенство”. Головете на „Лудогорец Арена” отбелязаха Марселиньо в 48-ата и Димо Бакалов в 86-ата минута.

Така възпитаниците на Георги Иванов, който ги изведе за първи път в официален двубой, не успяха да зарадват феновете си по случай 100-годишнината на клуба.

Разградчани имаха смазващо игрово преимущество през първата част и като по чудо не поведоха в резултата още преди почивката.

Основна заслуга за нулевото равенство през първите 45 минути има стражът на „моряците” Георги Китанов, който бе на път да отчая нападателите на Лудогорец със страхотните си спасявания.

Йордан Минев, Иван Стоянов и Роман Безяк на няколко пъти имаха възможност да се разпишат, но шансът не бе на тяхна страна. Марселиньо пък дори уцели греда в продължението на първата част, като преди това Китанов бе успял да отклони със сетни сили топката.

Единственият шанс за варненци пък се откри пред Георги Илиев, който бе изведен на чиста позиция от Миро Манолов, но стражът на разградчани излезе предвидливо и отне топката.

След почивката късметът най-после се усмихна на Лудогорец. В 48-ата минута Мирослав Иванов разтресе напречната греда на вратата на Черно море след отлично изпълнение на пряк свободен удар. В създалата се суматоха най-съобразителен бе Марселиньо, който нямаше проблем да отбележи от няколко метра на празна врата.

Главният рефер Георги Йорданов обаче подмина явно нарушение в нападение на Станислав Генчев срещу Александър Александров при гола.

След попадението разградчани продължиха да владеят инициативата, но дадоха възможност и на своя съперник да покаже зъби. Така се стигна до 58-ата минута, когато след отличен пробив на Георги Божилов, Георги Илиев стреля силно от близко разстояние, но Владо Стоянов отрази удара.

Домакините все пак подпечатаха своя успех със стил, след като в 86-ата минута резервета Димо Бакалов отбеляза изключително красиво попадение с първото си докосване в мача, след като с летящ плонж засече перфектно центриране на Кайсара отдясно.

По този начин Лудогорец се завръша на върха в класирането с актив от 41 точки, докато варненци са 11-и с 16 точки.