Интер с геройски обрат срещу Катаня (ВИДЕО)

Болоня с класика над Каляри, Аталанта би Сиена като гост (ВИДЕО)

Отборът на Интер се завърна на победния път, след като днес стигна до героичен обрат от 0:2 до 3:2 срещу състава на Катаня. Срещата се игра на стадион "Анджело Масимино" и бе от програмата на 27-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна зле за "нерадзурите", след като в 7-та минута Берхесио изведе "слончетата" напред в резултата. Тогава аржентинецът открадна една топка от Жуан и с техничен изстрел даде аванс на своите.

Положението за хората на Страмачони стана още по-тревожно в 19-ата минута, когато Маркезе засече с глава центриране на Лоди, удвоявайки преднината на своите.

Гостите започнаха да играят на практика едва през второто полувреме и още в 52-ата минута се върнаха в мача, след като Алварес засече с глава центриране на Паласио.

Натискът на "нерадзурите" продължи и в 70-ата минута те възстановиха статуквото. Тогава  Алваро Перейра намери върхлитащия Паласио, който направи безпомощен Мариано Андухар - 2:2.

До края на мача натискът на гостите стана много силен и в даденото от рефера продължение те съумяха да грабнат победата, след като Камбиасо намери на изгодна позиция Паласио, който матира Андухар за крайното 3:2.

В друг мач от този 27-и кръг на калчото тимът на Болоня се наложи като домакин с класическото 3:0 над Каляри.

Слити Тайдер откри резултата с гол още в 5-ата минута, а в 18-ата Алесандро Диаманти вкара второто попадение. Кристиан Паскуато се разписа за 3:0 в последните секунди.

На стадион "Артемио Франки" пък, домакините от Сиена записаха трето поредно поражение, след като паднаха с 0:2 от Аталанта.

Бонавентура изведе "нерадзурите" от Бергамо напред в резултата след само 180 секунди игра, като с далечен изстрел изненада вратаря на тосканци Джанлука Пеголо.

Три минути след почивката опитният аржентински нападател Херман Денис бе много близо до това да вкара втори гол за Аталанта, но ударът му срещна гредата.

В 68-ата минута обаче гостите успяха да удвоят преднината си в резултата с втория гол на Бонавентура в двубоя и грабнаха трите точки.