И Тезджан на финал на 60 метра

Тезджан Наимова стана втората българка, класирала се за финала в бягането на 60 метра от Европейското първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Гьотеборг.

Минути по-рано Ивет Лалова даде второ време в първата полуфинална серия на 60 метра, спирайки хронометрите на 7.14 секунди. Във втората полуфинална серия Наимова също остана втора с личен рекорд от 7.11 секунди. За финала се класират първите четири състезателки от двата полуфинала.

Победителка във втората полуфинална серия стана французойката Мириам Сумаре със 7.07. Финалът на състезанието е от 19:15 часа българско време.