Фиорентина надви Киево с 2:1 на "Артемио Франки" (ВИДЕО)

Сампдория се наложи минимално над Парма, Пескара се свлече до дъното на подреждането след загуба от Удинезе

Отборът на Фиорентина се наложи с 2:1 като домакин на Киево в мач от 27-ия кръг на италианската Серия А. Мачът се игра на стадион „Артемио Франки” във Флоренция.

Двубоят стартира отлично за домакините, които откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Мануел Паскуал. До края на първото полувреме обаче Киево успя да възстанови равенството. Това се случи в 38-ата минута, когато Роберто Гуана комбинира с Исаак Кофи, който прати кълбото в мрежата на Фиорентина за 1:1.

Победното второ попадение за „виолетовите” падна в 78-ата минута, а негов автор бе Марсело Ларондо, който се разписа след пак на Лука Тони.

След този успех Фиорентина вече е с актив от 45 точки и заема 6-ото място във временното подреждане, като има 2 точки по-малко от петия Интер и 3 по-малко от третия Милан. Киево е 16-ти с 29 точки.

В друг двубоя от кръга Сампдория надви с 1:0 Парма. Срещата се игра на стадион „Артемио Франки” в Генуа, а единственият гол в мача отбеляза Мауро Икарди в 58-ата минута.

Сампдория се намира на 10-ото място с 35 точки, а отборът на Парма е 13-ти с 32.

Удинезе се наложи с минималното 1:0 като гост на Пескара. Антонио Ди Натале реализира единственото попадение за „бианконерите” в днешния мач, игран на стадион „Адриатико”. Нападателят на Удинезе се разписа в 8-ата минута.

След поражението днес Пескара се свлече до последното 20-то място във временното подреждане и има 21 точки. Удинезе е с 40 на 9-ата позиция.