Пирин с победа на старта (ВИДЕО)

ОФК „Пирин” победи с 2:0 гостите от „Струмска Слава” Радомир в първия кръг от пролетния дал на първенството на югозападната В група пред около 500 привърженици на стадион "Христо Ботев". Срещата премина спокойно за домакините, които вкараха по един гол през двете полувремена.

Самокишев удари гредата от пряк свободен удар още в 7-ата минута, а след него Калайджиев отблизо стреля слабо във вратаря на гостите Василев. Пиринци излязоха напред в резултата в 21-ата минута, когато Калайджиев отбеляза от справедливо отсъдена дузпа за нарушение на вратаря на гостите. До края на полувремето зелените владееха топката, но и не създадоха нищо по-опасно.

Втората част започна с лек натиск на гостите, но пък "орлетата" изглеждаха опасни на контраатака. В 48-ата минута Димиров стреля опасно с глава, но над вратата. Той обаче не сгреши 5 минути по-късно, когато с премерен удар матира Василев и отбеляза крайното попадение. До края на срещата благоевградчани се опитаха да наложат по-сериозен натиск, но бяха неточни пред наказателното поле на раодмирци и резултата се запази непроменен.

Следващата среща на Пирин е идващата неделя, когато отново от 15:00 на "орлетата" предстои тежко гостуване на Дупница на местния Марек.