Нико Розберг най-бърз преди старта на Формула 1

Нико Розберг най-бърз преди старта на Формула 1

Нико Розберг с Мерцедес показа най-добро време през днешния четвърти и последен ден от последната седмица на тренировки преди старта в световния шампионат по автомобилизъм във формула 1 на пистата Монтмело в близост до Барселона.

Нико Розберг с Мерцедес показа най-добро време през днешния четвърти и последен ден от последната седмица на тренировки преди старта в световния шампионат по автомобилизъм във формула 1 на пистата Монтмело в близост до Барселона.
 
Днес германецът показа и най-доброто време на всички тренировки през двете седмици на подготовка на пистата край Барселона.

Първият Гран при от световния шампионат по автомобилизъм във формула 1 ще бъде на 17 март в Мелбърн, Австралия.

Най-добри времена от тренировките през последния ден
:
1. Нико Розберг (Германия) с Мерцедес - 1:20,130 минути
2. Фернандо Алонсо (Испания) с Ферари - 1:20,494

3. Дженсън Бътън (Великобритания) с Макларън-Мерцедес - 1:21,444 минути. 

Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1