Водачките в схемата спечелиха на двойки

Водачките в схемата спечелиха на двойки

Лютфия и Хюлия Есен от ТК „НСА” взеха титлата на двойки от държавното лично първенство по тенис за жени

Водачките в схемата Лютфия и Хюлия Есен от ТК „НСА” взеха титлата на двойки от държавното лично първенство по тенис за жени в зала.

На финала в столичната зала „София” сестрите, известни в България като Велиеви, се наложиха с 6:0, 6:3 над защитаващите титлата си втори поставени Борислава Ботушарова и Вивиан Златанова от ТК „Пазарджик”.

Сестрите спечелиха набързо първия сет, но във втория победителката на единично Ботушарова и финалистката Златанова поведоха с 2:0 гейма. Те позволиха да бъдат застигнати при 2:2, а Есен направиха решителен пробив за 4:3.

За шампионките това е втори успех в зала след 2008 година. С финала на двойки днес бе сложен краят на държавните първенства на България на закрито за всички възрастови групи.

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.