Казанлък Волей победи Феникс в първи четвъртфинал

Казанлък спечели с 3:1, но гостенките бяха напълно равостойни

Казанлък Волей тръгна с победа в плейофите на Националната волейболна лига за жени.  В първи 1/4 финален сблъсък от шампионата казанлъчанки надиграха с 3:1 гейма Феникс 09 – Шумен.

Голямата изненада бе, че гостенките бяха напълно равностойни на финалиста за Купата на България в първите три части. В началото момичетата на треньора Стоян Гунчев взеха победата в първия гейм с 25:23.

Във втория гейм шуменки изравниха резултата след 25:18. В третата част двата отбора отново бяха равностойни, като гостенките пропуснаха геймбол при 24:23, след което състезателките на Казанлък Волей отбелязаха три поредни точки и спечелиха с 26:24.

Силите на волейболистките на Феникс обаче не достигнаха за нещо повече и в четвъртия гейм те бяха прегазени от домакините с 25:15, като още от самото начало на гейма казанлъчанки поведоха убедително с 8:2 и задържаха голямата разлика до самия край.