Кой ще спечели Евро 2016?

08 март 2013 19:05 Пламен Димитров

СНИМКИ: Столичанка спечели традиционното осмомартенско рали в Монтана

Бояна Карагьозова от София с „Миникупър” спечели традиционното осмомартенско рали, което се проведе за седми пореден път на площад „Алеко Константинов” в Монтана, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Тя преодоля поставените по трасето препятсвия за време 1.26.39 мин. Това е третото и участие тук, като преди това Карагьозова има едно първо и едно второ място. Подгласнички на победителката в тазгодишното издание на ралито станаха Ренета Руменова с „Хонда”-1.59.10 мин. и Зоя Войнова с „Пежо 306”-2.07.90 мин.

Веднага след официалното награждаване Зоя Войнова получи предложение да кара в автомобилните състезанията от републиканския календар при нежния пол. При мъжете победител стана Димитър Томов от Монтана, с „Пежо 306”.

Място на почетната стълбичка намериха още Красимир Игнатов с „Мицубиши Колт” и Замфир Борисов с „Жигули”. Призьорите бяха наградени от кмета на Монтана Златко Живков, под патронажа, на който в центъра на града се провежда вълнуващото автомобилно шоу, организарано в чест на Международния ден на жената 8 март.

Феновете на този спорт отбелязаха, че тази година за първи път не вали сняг. Типично за женския месец обаче точно по време на награждаването слънцето се скри и за кратко препръска.