Байерн с 20 точки на върха след победен дебютен гол на Боатенг (ВИДЕО)

Баварците сами си направиха мача с Фортуна труден след куп пропуски и 3:2 на "Алианц Арена"

Байерн Мюнхен сам си създаде проблеми с куп пропуски, но спечели трудно с 3:2 като домакин на Фортуна Дюселдорф в 25-ия кръг на Бундеслигата. На два пъти баварците изоставаха в резултата, но победен гол на Жером Боатенг им донесе 21-а победа през сезона.

За Боатенг това бе дебютен гол с екипа на Байерн. След загубите на преследвачите Борусия Дортмунд и Байер Левркузен, баварците вече водят с внушителните 20 точки пред шампионите.

Юп Хайнкес заложи на силен състав, но всички в Бавария с трепет чакат реванша с Арсенал в Шампионската лига в сряда.

Мачът изглеждаше решен преди своето начало заради убийствената форма на Байерн в Бундеслигата (20 победи, 3 ремита, една загуба преди този двубой) и разгромът с 5:0 в първия мач между тези съперници през есента. Още повече, че тимът от Дюселдорф не беше вкарвал като гост на този съперник от 10 години.

На „Алианц Арена” обаче баварците не бяха познатата машина и Фортуна създаде много проблеми на домакините.

Мюлер отправи първия удар, но гостите отразиха първоначалния натиск и изненадващо поведоха в 16-ата минута.

Ламберц отклони добре центрирането на Ван дер Берг и Матис Боли смълча 71 000 по трибуните за 0:1.

Томас Мюлер направи пропуска на деня в 27-ата минута, когато вратарят Гифгер с мъка извади удар с глава на Манджукич, а Мюлер при добавката бе длъжен да вкара, ала прати над вратата.

Натискът на Байерн се засили в края на полувремето, но късметът отново бе на страната на гостите в 40-ата минута. Ван Буйтен преодоля вратаря с глава, но защитник изчисти от голлинията, а Мюлер също с глава бе на сантиметри от гола при добавката.

При следващия корнер Ван Буйтен отново надскочи защитата насочи към вратата, само за да види как отново топката е изчистена от голлинията.

Барикадата на Фортуна рухна секунди преди почивката. Лам овладя далечен пас и пусна между двама бранители за Мюлер, който този път бе точен ниско по диагонала за 1:1.

След почивката Манджукич бе близо до гол с глава, а Рибери също се отчете с пропуск.

Байерн натискаше, но по подобие на първата част, гостите поведоха малко очаквано. Изчистена топка бе отклонена за Андреас Ламберц, който имаше много време да се нагласи и да пусне под Нойер за 1:2.

Гомес и Пизаро се появиха в игра и баварците изравниха веднага. Чилиецът направи хубаво двойно с Рибери, който заби под гредата – 2:2.
Гомес удари греда с глава след пряк свободен удар, а Гифер спаси очи в очи срещу Рибери.

Байерн обаче си заслужаваше победата и стигна до нея 4 минути преди края. Лам стигна аутлинията, центрира перфектно и Жером Боатенг скочи най-високо, за да вкара първия си гол с екипа на Байерн, който се оказа и победен – 3:2.

Байерн е убедителен лидер с 66 точки, на 20 пред шампиона Борусия Дортмунд. Фортуна е 14-ти с 28.

Байер Леверкузен загуби с 0:1 гостуването на Майнц и пропусна златен шанс да задмине Борусия Дортмунд, който също падна, нос 1:2 от Шалке в Гелзенкирхен.

„Аспирините” загубиха с дузпа след час игра. Мануел Фридрих игра с ръка в наказателното поле и съдията Флориан Майер посочи бялата точка. Австриецът Андреас Иваншиц намери долния десен ъгъл за 1:0, което се оказа достатъчно за Майнц да вземе трите точки.

Байер Леверкузен е трети с 45 точки, а Майнц заема шеста позциия с 37.
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)