Йоло Николов шести на балканското първенство по крос кънтри

Българинът измина 10-километровата дистанция за 31:52 мин.

Националът по лека атлетика Йоло Николов зае престижното шесто място днес в 57-ата балканиада по крос кънтри в Зренянин (Сърбия). Българинът измина 10-километровата дистанция за 31:52 мин. Победител с 31:09 мин е Мариус Йонеску (Рум). Втори е представителят на домакините Мирко Петрович с 31:13 мин, а трети е Джихат Улу (Тур) – 31:15 мин.

Стоян Тевекелов финишира 11-и с 32:36 мин, а Шабан Мустафа – непосредствено след него с 32:59 мин. Иван Сираков се класира 14-и с 33:20 мин. Единствената българка на старта на 8 км при жените беше Милка Михайлова. Въпреки, че бяга с температура от 38 градуса тя се нареди девета с 30:51 мин. Състезателката от града домакин Зренян Соня Столич (Срб) триумфира с 28:00 мин.
Иван Попов, Митко Ценов и Григор Караиванов изведоха България до третото място в отборното класиране до 23 в Зренянин.

Най-предно класиране в индивидуалната надпревара на 8 км записа Попов – шести с 25:22 мин. Европейският вицешампион при юношите старша възраст финишира седми с време от 25:31 мин, а Костадинов зае 13-а позиция с 27:15 мин.  Турците бяха безапелационни за отборната титла, след като финишираха първи, втори и четвърти. Шампионът Тамазан Оздемир спря хронометъра на 24:51 мин.  Бегачите от Румъния заковаха страната си на второто място. В същата възраст при девойките България имаше две представителки – Симона Миланова и Маринела Нинева. Те заеха съответно 13-а и 14-а позиция с време от 24:06 мин и 24:26 мин на 6-километровата дистанция. Първа финишира европейската шампионка за девойки старша възраст Амела Терзич (Срб) – 21:11 мин.

Милица Мирчева регистрира най-доброто класиране сред българите в индивидулано подреждане в Зренянин (Срб). Възпитаничката на Йоло Николов стана четвърта при девойките на 4 км с време от 14:21 мин. Милица имаше шанс за медал, но не издържа на атаката на румънката Йонела Дана в последните 500 м.  Шампионка е Емине Туна (Тур) с 14:09 мин. Преди българката финишираха още Магдалена Ифтени (Рум) – 14:13 мин, и Дана – 14:17 мин.

Останалите ни представителки при девойките Християна Брайкова, Теодора Трифонова и Мирела Гергова се наредиха съответно на 15-о, 18-о и 20-о място. Апостол Атанасов се представи най-добре сред българските юноши, като финишира 11-и на 6 км с време от 20:24 мин. Шампионът на България Александър Йотовски се нареди 12-и с 20:31 мин, а Тихомир Костов и Георги Ланджев са 16-и и 18-и със съответно 20:47 мин и 21:06 мин. Шампионът отново беше с турски екип – Сюлейман Беклезджани – с 19:09 мин. В отборното и при девойките и при юношите България е на четвърто място.

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“