Марица се класира за полуфинал, идва дерби с ЦСКА

Пловдивчанки победиха Славия с 3:1 и във втория мач

Финалистите в женското първенство от последните три години - Марица (Пловдив) и ЦСКА-Демакс (София), през този сезон в Националната волейболна лига ще се срещнат на полуфинал.  Това стана ясно, след като Жълтите станаха последният отбор, наредил се сред най-добрите четири в шампионата.  Те спечелиха и втория си четвъртфинален мач със Славия-СУ (София), този път като гости в зала Панайот Пондалов, с 3:1 (17:25, 25:22, 25:17, 25:12).

Домакините тръгнаха силно в мача.  С по-добра игра в нападение и на сервис те поведоха в резултата.  Маричанки допускаха много грешки и особено се затрудняваха с посрещането на началните удари, най-вече тези на Кристина Димитрова.  Тя записа 3 от четирите аса на Славия в този гейм за убедителното 25:12.  Белите започнаха силно и във втората част, когато дръпнаха с 8:3 на първото техническо прекъсване.  След това обаче се разиграха пловдивските центрове Мира Тодорова и Милена Димова и Марица започна своя обрат, изравнявайки при 10:10.  Силно се включи и влязлата като резерва разпределителка Мирела Шахпазова.  Сервисите на софиянки, този път в лицето на Зоя Трендафилова, продължиха да тормозят Жълтите, и геймът продължи равностойно, но все пак момичетата на Иван Петков оползотвориха своя лек превес за крайното 25:22.  В третата част волейболистките на Кремена Трифонова отново поведоха на първото техническо прекъсване с 8:5, но и започнаха да допускат много непредизвикани грешки.  Гостенките се възползваха от това и обърнаха за 16:13 на второто и 25:17 в края на гейма.  След това вече Марица напълно доминираше на терена.  Домакините съвсем свалиха гарда и пловдивчанки си правеха каквото си поискат в нападение и на блокада.  Така се стигна до безапелационното 25:12 в четвъртата част и 3:1 гейма в мача.

Топреализатор на мача стана Мира Тодорова с 20 точки (5 аса, 11 атаки, 4 блокади) за Марица.  Капитанката Диана Малинова добави 13, а Милена Димова – 10.  С по 10 точки бяха и най-резултатните за Славия – Андреа Матеева, Илина Монева и Зоя Трендафилова.

В полуфиналния плейоф Марица ще срещне ЦСКА на 14, 16 и евентуално на 19 март.  В другия полуфинал ще се срещнат Левски Волей (София) и Казанлък Волей (Казанлък).

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“