Тевес се развихри срещу опашкар в Чемпиъншип и прати Сити на полуфинал (ВИДЕО)

Аржентинецът вкара хеттрик и подаде за другите две попадения при 5:0 над Барнзли

Карлос Тевес наниза хеттрик и даде две асистенции, а Манчестър Сити лесно се класира за полуфиналите в турнира ФА Къп след разгром с 5:0 над борещия се за оцеляване в Чемпиншип Барнзли в четвъртфинала на „Етихад”. Тевес вкара хеттрик до 50-ата минута, а Коларов и Давид Силва също се разписаха по веднъж.

Манчини направи 6 промени от състава, който трудно надви Астън Вила с 1:0 в понеделник. Памнтилимон започна на вратата, а Тевес застана до Джеко в атака.

„Гражданите” нямаха намерение да правят подаръци за съперника и си осигуриха успеха с три гола за половин час.

Насри центрира за Джеко, но топката дойде малко висока и босненецът прати над целта.

Яя Туре изведе Давид Силва зад защитата в 11-ата минута, вратарят Люк Стийл изби удара на испанеца в гредата, ала Тевес бе на точното място, за да добави във вратата за 1:0 след 11 минути.

В 20-ата минута дойде най-комичният момент в мача. Давид Силва се удари сам в лицето в опит да овладее една топка, въпреки че е известен като един от най-техничните играчи в света.

Тевес изпусна чисто положение на задната греда преди Александър Коларов да удвои аванса в 27-ата минута.

Пак аржентинският нападател бе в основата на попадението, подавайки хубав успореден пас и Коларов на далечната греда не сгреши – 2:0.
Всичко се получаваше много лесно за Сити, а Барнзли не оказваше никаква съпротива. Третият гол не закъсня.

Коларов пусна от фланга за Силва в наказателното поле, той отклони леко за Тевес, който овладя с гръб към вратата, завъртя се и лесно намери десния долен ъгъл за 3:0 в 31-ата минута.

Джеко изпусна още едно добро положение, но Сити напълно контролираше мача.

През втората част домакините стигнаха до нови две попадения.

Насри пусна чудесно с външен фалц и Тевес прониза Стийл за 4-ти път, за да оформи своя хеттрик само 5 минути след паузата.
Барнзли направи тройна смяна, но това промени малко неща на терена.

Джейкъб Мелис направи най-добрия момент в мача за гостите, но Пантилимон спаси силния му изстрел под гредата.

Сити пак вдигна темпото, Тевес и Силва направиха двойно, първият шут на испанеца бе блокиран, но от втори опит Силва се разписа – 5:0.

До края Манчестър Сити намали темпото и разиграваше в очакване на последния съдийски сигнал.

Тевес бе сменен да обере овциите на публиката след страхотния мач, който изигра. Незнайно защо нападателят се разсърди, че излиза и размени остри реплики в Роберто Манчини.

„Гражданите” се присъединиха към Уигън в полуфиналите на турнира.

Утре е голямото дерби в четвъртфиналите на ФА Къп – Манчестър Юнайтед срещу Челси на „Олд Трафорд”.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)