10 „зебри” спряха победната серия на Рома (ВИДЕО)

"Вълците" водеха до почивката, но в края не успяха да бият с човек повече в Удине

Удинезе удържа Рома за 1:1 на „Фриули” във втора среща от 28-ия кръг на Серия А. Домакините губеха на почивката, но изравниха през втората част, въпреки че играха 20-ина минути в края с човек по-малко.

Временният наставник на Рома Андреа Андреацоли се завърна на „Фриули”, където преди работеше в екипа на Лучано Спалети. Андреацоли влезе в мача след 3 поредни успеха за Рома и се целеше в 4-ти.

Ветеранът Тото Ди Натале отправи първия опасен шут, но Стекеленбург бе на ниво и спаси.

Символът на Рома Франческо Тоти хитро пусна бързо за Флоренци от пряк свободен удар, но младокът не успя да преодолее вратаря Желко Бъркич един на един.

Рома поведе след 20 минути. Габриел Силва загуби топката, Тоти центрира, а Бъркич изби плонжа с глава на Флоренци в напречната греда, ала Ерик Ламела бе на точното място, за да вкара от втори опит – 0:1.

Баста и Де Роси стреляха силно, но неточно пред двете врати до почивката.

През втората част Флоренци стреля в аут след извеждащ пас на Тоти, а Домици бе декориран в жълто за симулация.

Майкосуел би право в Стекеленбург, а Маркиньо с глава стреля високо след центриране на Флоренци.

Освалдо пък замени разочарования Тоти и малко по-късно Удинезе изравни.

Луис Муриел стигна аутлинията, прати на земята Бурдисо с финт, после мина и през Торосидис, а накрая от малък ъгъл мушна между краката на Стекеленбург на близката греда, за да изравни.

Съдията Марко Гуида вдигна малко пресилен директен червен картон на Томас Орто за остро влизане срещу Флоренци.

В добавеното време Пабло Освалдо доказа, че не е във форма и не уцели вратата на излезлия да го пресрещне Бръкич. Освалдо няма гол от 6 седмици.

Рома има 44 точки на седмо място, Удинезе е 9-ти с 41.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)