Венгер: Бяхме много близо, ще играем в ШЛ и идния сезон

„Представихме се добре, но двубоят е 180 минути”

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер съжали за първата среща в двубоя с Байерн, която според думите му е коствала отпадането на тима му на осминафиналите на Шампионската лига.

Англичаните спечелиха реванша в Германия с 2:0, но в първия двубой бяха загубили с 1:3 пред собствена публика и напуснаха надпреварата заради по-малкото голове на чужд терен.

"Бяхме много близо до крайния успех. Може би на моменти имахме късмет, но в последните 20 минути Жервиньо, Касорла и Жиру и имаха добри възможности да отбележат. Моите играчи показаха страхотен дух.

За съжаление в първата среща допуснахме лек трети гол. Ако това не беше станало, вероятно всичко щеше да бъде различно.

Показахме много добра игра в защита, от време на време отстъпвахме топката на съперника, когато не трябва, но като цяло съм много щастлив от представянето на отбора.

Сега се концентрираме върху следващия мач и ще се опитаме да завършим добре този сезон. Тежко е да отпаднеш от Шампионската лига, но все пак играхме срещу един от най-добрите отбори в Европа. Тази вечер се представихме добре, но двубоят е 180 минути.

Уверен съм обаче, че ще се класираме за Шампионската лига и през следващия сезон. Имам добра група от играчи и ще се поучим от опита си", коментира Венгер.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)