Марсел Хиршер спечели световната купа по ски-алпийски дисциплини

Марсел Хиршер спечели световната купа по ски-алпийски дисциплини

Преследвачът му Аскел Лунд Свиндал се отказа от слалома

Марсел Хиршер си осигури победата в генералното класиране за световната купа по ски-алпийски дисциплини за мъже за втора поредна година, след като норвежецът Аскел Лунд Свиндал реши да се откаже от слалома.
 
 
"Нямам интерес да карам слалом. Щях да карам, ако двете последни състезания не бяха анулирани", заяви Свиндал, който се надяваше в супергигантски слалом, който бе анулиран заради лошите метеорологични условия, да намали разликата в генералното класиране.
 
 
Свиндал, който изостава от Хиршер със 149 точки преди двата последни старта - гигантски слалом в събота и слалом в неделя, след отказа си да кара слалом не може да настигне Хиршер (за победа се дават 100 точки).
 
 
"Хиршер заслужава световната купа", каза Аскел Лунд Свиндал, чийто последен старт ще бъде гигантският слалом в събота.
Радослав Янков и Биляна Замфирова с титли от държавното по сноуборд

Радослав Янков и Биляна Замфирова спечелиха титлите в паралелния гигантски слалом от откритото Държавното първенство по сноуборд в Банско, което се провежда на Банско.

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Малена Замфирова е в България

Сноубордистката започна активна рехабилитация

Златков и Цурбриген с държавните титли в слалома

Калин Златков и Анина Цурбриген завоюваха титлите и в слалома на Държавното първенство по ски алпийски дисциплини в Банско.

Минесота и Каролина си осигуриха място в плейофите на НХЛ

Резултати от НХЛ

Цурбриген и Златков са №1 и на слалома за купа „Пирин“ в Банско

Утре на писта „Томба“ ще се проведе и откритото държавно първенство на България за мъже и жени в дисциплината слалом