10 от Базел изстрадаха класирането си след инфарктен мач в Санкт Петербург (ВИДЕО)

Зенит победи с 1:0 и пропусна дузпа в края, но с общ резултат 2:1 швейцарците се класираха за четвъртфиналите

Отборът на Базел се класира изключително драматично за четвъртфиналите на Лига Европа, след като отстрани руския Зенит.

След победата с 2:0 в Швейцария, възпитаниците на Мурат Якин допуснаха поражение с 0:1 като гости тази вечер, но с общ резултат 2:1 продължават напред в следващата фаза.

Задачата на швейцарският тим бе особено трудна, след като още в края на първата част Марсело Диас бе изгонен и остави отбора си с човек по-малко на терена.

Чилиецът успя да си изкара два жълти картона само в рамките на няколко минути и в крайна сметка в 45-ата минута напусна преждевременно към душовете.

Преди това в 30-ата минута домакините бяха открили резултата чрез Аксел Вицел, който засече с глава центриране на Никола Ломбер.

Въпреки численото си превъзходство след почивката, руснаците така и не съумяха да стигнат до мечтания втори гол, който да вкара мача в продължения.

Напрежението достигна своята кулминационна точка в 86-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Роман Широков не бе точен от бялата точка, с което предизвика гробна тишина по трибуните.

По този начин към четвъртфиналите продължава тимът на Базел, а неговият бъдещ съперник ще стане ясен утре, когато ще бъде изтеглен жребият.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)