Габриела Сукалова от Чехия спечели последния спринт за сезона от Световната купа по биатлон

От българките с най-добро място в подреждането е Десислава Стоянова - 62-ра с две грешки в стрелбата и изоставане от 3:17.4 минути

Габриела Сукалова от Чехия спечели последния спринт за сезона от Световната купа по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Чехкинята завърши без грешка в стрелбата и финишира на 7.5 километра за 21:25.6 минути. За нея това бе втора победа за сезона и в кариерата.

Втора и трета завършиха две германки. Андреа Хенкел също повали всичките 10 мишени и остана на 17.2 секунди, а Мириам Гьоснер направи един пропуск на огневия рубеж и се класира трета на 23.6 секунди след победителката.

От българките с най-добро място в подреждането е Десислава Стоянова - 62-ра с две грешки в стрелбата и изоставане от 3:17.4 минути. Стефани Попова е 68-ма с две грешки и на 3:55.1 минути, Емилия Йорданова - 69-та с две грешки и на 3:58.7 минути, а Ния Димитрова - 76-та с четири пропуснати мишени и изоставане от 4:37.0 минути.

Два кръга преди края на сезона Тора Бергер, която предсрочно спечели Световната купа, е на върха в генералното класиране с 1199 точки. Втора е Даря Домрачова (Беларус) с 876 точки, пред Андреа Хенкел (Германия) със 796 точки. Тора Бергер днес завърши осма с една грешка в стрелбата и на 43.5 секунди след Сукалова. Емилия Йорданова е 62-а с 47 точки, а Ния Димитрова - 98-а с 4 точки.