КВК Габрово отстрани Пирин и достигна полуфинал

КВК Габрово отстрани Пирин и достигна полуфинал

Габровци спечелиха с 3:1 в решителния трети мач и ще играят с Левски на полуфинал

КВК Габрово се класира за полуфиналните плейофите в Суперлигата по волейбол.

Възпитаниците на Любомир Герасимов сразиха у дома Пирин Балканстрой с 3:1 (22:25, 25:11, 25:18, 25:17) в трети решителен мач между двата тима от 1/4-финалите, игран тази вечер пред около 700 зрители в зала "Орловец".

В крайна сметка тимът от Габрово спечели серията с 2-1 победи и ще срещне на полуфиналите „Левски-Волей”, които елиминира ЦСКА също след 2-1 успеха. 

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година