Бердих се класира трудно за четвъртия кръг

Чехът се наложи над колумбиеца Алехандро Фая с 2:6, 7:6(6), 6:4

Финалистът от 2010 година Томаш Бердих (Чехия) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4,1 млн. долара. Поставеният под номер 4 Бердих се наложи над колумбиеца Алехандро Фая с 2:6, 7:6(6), 6:4, след като отрази два мачбола във втория сет. Чехът записа 20-а победа за сезона, а за място на четвъртфиналите той ще срещне представителя на домакините Сам Куери, който отстрани без игра отказалия се заради заболяване канадец Милош Раонич.

Шестият в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) нямаше особени проблеми срещу финландеца Ярко Ниеминен. Той не допусна пробив и стигна до успеха с 6:3, 6:3 за 65 минути. Цонга ще търси четвърто класиране на четвъртфиналите срещу хърватина Марин Чилич. Номер 9 Чилич преодоля Джон Иснър (САЩ) с 6:3, 7:6(3), въпреки че американецът пласира 20 аса.

Осмият в схемата Ришар Гаске (Франция) ще търси първо класиране за четвъртфиналите в турнира срещу десетия Николас Алмагро (Испания). Гаске се наложи над Михаил Южний (Русия) с 6:3, 6:4, а Алмагро надделя над Давид Гофен (Белгия) със същия резултат.