Германия разгроми Казахстан с 4 гола на играчи от Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Бундестима победи с 4:1 и гледа смело напред към световното в Бразилия

Германия разгроми Казахстан с 4:1 на стадиона в Нюрнберг и се приближи още по-близо до Световното първенство в Бразилия през 2014 година. Бундестима вкара три гола за 10 минути през първата част, а в самия край добави още един. И 4-те гола за германците бяха дело на играчи на Борусия (Дортмунд) – Ройс (2), Гьотце и Гюндоган.

Германия имаше огромен превес в мача и можеше да победи с двуцифрен резултат, но куп пропуски и греди спасиха гостите от по-голям разгром.

Гьотце влезе в ролята на фалшива деветка, а Ройс, Мюлер и Йозил му помагаха напред.

Остапенко изненадващо  имаше първия шанс в мача пред вратата на домакините, но с глава стреля покрай вратата. Гюндоган стреля неточно
след пас на Йозил.

Халфът на Борусия беше под пара и помисли, че е вкарал, но нацели вътрешната страна на гредата.

Голът не закъсня. Йозил подаде на Ройс, който си отвори пространство на границата на наказателното поле и прати прецизно в долния ъгъл за 1:0 в 23-ата минута.

4 минути по-късно Филип Лам разпиля защитата на гостите и сервира на тепсия за Гьотце, който лесно чукна в мрежата за 2:0.

Йозил пусна отдясно за Гюндоган и полузащитникът изпревари своя пазач, за да мушне в мрежата – 3:0 след 23 минути.

В самото начало на втората част Мануел Нойер подари почетен гол на Казахстан. Мертезакер върна назад за Нойер, който реши да лъже, загуби топката и Шмидгал вкара на празна врата за 3:1.

В самия край Ройс получи от Гюндогам и той н е сбърка, за да вкара втория си гол за вечерта за 4:1.

Германия е лидер с 16 точки в група „C”, Казахстан има 1 на пета позиция. Бундестима е с цели 8 точки пред Австрия и Швеция.