Пропуск на Меси лиши Аржентина от победа над Боливия (ВИДЕО)

"Гаучосите" стигнаха само до 1:1 в Ла Пас, Меси изпусна сам срещу вратаря в края

Аржентина направи 1:1 с Боливия в Ла Пас и се откъсна на 5 точки пред Колумбия на върха в зона Южна Америка на световните квалификации за мондиала в Бразилия.

„Гаучосите” още имаха болезнени спомени от последната визита срещу този съперник – унизителна загуба с 1:6.

Боливия се хвърли в атаки от самото начало и поведе в средата на първото полувреме. Алехандро Чукамеро надбяга Клементе Родригес отдясно, а Марсело Мартинс засече с глава неговото центриране зад Ромеро за 1:0.

Аржентина се беше запътила към пазуата с гол пасив, но стигна до изравнителен гол 5 минути преди почивката с отлична контра.

Масчерано намери Меси, звездата на Барселона задържа топката, пусна за Клементе Родригес, който центрира отляво и Евер Банега с глава майсторски прати в долния десен ъгъл – 1:1.

В самия край на мача Лионел Меси открадна от защитата, но останал сам срещу вратаря Галарса стреля право в него и пропусна да донесе успех на Аржентина.

Аржентина води с 5 точки пред Боливия на върха, но има и два мача повече. Боливия също запазва предпоследната осма позиция с 9 точки.