Датските медии: Корнелиус сякаш си поведе топката с ръка... (ВИДЕО)

Датските медии: Корнелиус сякаш си поведе топката с ръка... (ВИДЕО)

Развалихме всичко хубаво, играхме слабо, вече ще ни трябва и късмет, пишат в Дания

Медиите в Дания останаха разочаровани от слабата игра на техния отбор срещу България. Ситуацията около дузпата за "червения динамит" не е основна тема за местните издания, но и те по-скоро признават, че Андреас Корнелиус си е повел топката с ръка преди нарушението на Илия Миланов.

„The Copenhagen Post” признава, че Андреас Корнелиус сякаш е играл с ръка при повеждането на топката преди дузпата за „динамита”.
„Корнелиус беше повален в наказателното поле в ситуация, в която изглеждаше, че овладява топката с ръка и българите бурно протестираха. Съдията обаче не ги чу и Даниел Агер изравни”, пише изданието.

В страната на Хамлет са повече загрижени за иплъзващите им се шансове да играят догодина в Бразилия.

„Националният отбор се препъна”, пише в своя сайт телевизията, която предаваше мача – TV2.

„Дания развали всичко хубаво, което постигна срещу Чехия. Ако има едно нещо, за което датския футбол може да се радва, това е 20-годишният Андреас Корнелиус, който спечели дузпа с добрата си игра с тяло в наказателното поле”, твърди “TV2”.

Според телевизията Дания се нуждае само от победи до края, за да има шансове да играе в Бразилия догодина.

„Дания сама си направи ситуацията трудна”, лаконично обобщава онлайн изданието „sporten.dk”

„Дания се отдалечи от световното след само една разочароваща точка и 1:1 срещу България.  Вече ни е нужен и късмет”, допълва „sporten.dk”.

Според онлайн изданието датчаните са играли слабо и селекционерът Мортен Олсен и играчите са признали това след мача. 

    

Основен футболист на Локо (Пд) се присъедини към лагера на тима

Полузащитникът ще започне своята девета година при “смърфовете”

Вечно дерби на пазара: ЦСКА иска трансферна цел на Левски

ЦСКА проявява интерес към централния защитник на Каза Пиа Жоао Гулар

Динамо Загреб взе талант на Барселона

Барселона и Динамо Загреб постигнаха споразумение за трансфера на Дани Родригес

Черно море се подсили с португалско крило

ПФК Черно море привлече шестото си ново попълнение за лятната селекция, след като подписа с португалското крило Дуарте Мигел да Силва Барандаш

Димитър Илиев: Не виждам как мога да съм полезен на Локомотив Пловдив

Димитър Илиев говори емоционално, след като обяви края на футболната си кариера и даде интервю в ефира на Дарик радио.

Смениха съдиите за реванша на Левски срещу Борац

УЕФА смени съдийската бригада за реванша между Левски и Борац Баня Лука от първия предварителен кръг на Шампионската лига