ЦСКА разгроми Славия, ясна е финалната шестица на първенството при мъжете

ЦСКА разгроми Славия, ясна е финалната шестица на първенството при мъжете

ЦСКА, Славия, Дръзки, Локомотив-Никола Нанов, Комодор и Черноморец намериха място във финалната шестица на държавното първенство по водна топка за мъже

ЦСКА, Славия, Дръзки, Локомотив-Никола Нанов, Комодор и Черноморец намериха място във финалната шестица на държавното първенство по водна топка за мъже. ЦСКА постигна четири победи на квалификационния турнир на басейн "Диана" и с 12 точки окупира първото място в група А пред Славия и Дръзки, които завършиха с по 7 точки.

В група Б първата позиция поделиха Комодор и Локомотив-Никола Нанова с по 12 точки, а третият отбор от групата е Черноморец, който завърши с 9 точки.

Общо 11 отбора, разделени на две групи, играха в квалификационния турнир на басейн Диана в столицата този уикенд, като по три от двете групи продължават за първата шестица.

Следващият турнир от държавното първенство ще се проведе през юли, а финалният плейоф за титлата ще се играе през месец август. 

Всички резултати от уикенда:

от петък:
1. Славия - Дръзки - 12:12
2. Черно море 48 - Левски - 12:5
3. Локомотив-Никола Нанов - Аква Спорт - 16:1
4. Комодор - Арда 2008 - 11:5
5. Локомотив-Русе - Черноморец - 10:12

от събота сутринта:
1. ЦСКА - Дръзки - 19:8 
2. Славия - Ч.Море 48 - 14:12 
3. Локо-Н.Н - Арда 2008 - 17:7 
4. Аква Спорт - Черноморец - 6:13
5. Комодор - Локо-Рс - 7:8

събота следобед:
1. ЦСКА - Левски - 14:5
2. Дръзки - Ч.Море 48 - 9:8
3. Локо-Н.Н - Черноморец - 16:11
4. Арда 2008 - Локо-Рс - 6:6
5. Аква Спорт - Комодор - 2:13

неделя сутринта:
1. ЦСКА - Ч.Море 48 - 15:8 
2. Левски - Славия - 7:10
3. Локо-Рс - Локо-Н.Н - 9:10
4. Черноморец- Комодор - 10:15
5. Аква Спорт - Левски - 4:12

неделя следобед:
1. ЦСКА - Славия - 14:4
2. Дръзки - Левски - 11:4
3. Локо-Н.Н - Комодор - 9:13
4. Локо-Рс - Аква Спорт - 14:4
5. Черноморец - Арда 2008 - 15:6

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента