Клоп: Щях да получа инфаркт!

Клоп: Щях да получа инфаркт!

Не мога да обясня случилото се, загуби ума и дума Юрген Клоп

Треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп загуби ума и дума след страхотния обрат и победата с 3:2 над Малага в четвъртфиналния реванш в Шампионската лига.

В редовните 90 минути Борусия губеше с 1:2 и бе пред отпадане, но с два гола в продължението на мача показа непримиримия немски дух и ще играе в полуфиналите.

„Не мога да обясня случилото се. Но и аз бях свидетел на тази драма! Всички бяхме пред инфаркт! Това е футболът, това е най-хубавата част от футбола”, емоционално заяви Клоп след мача пред „Sky Sport”.

„Разбира се, от друга страна съжалявам за Малага. Те дадоха всичко от себе си. Малага е много добър отбор, но когато разиграхме топката както можем, нещата се получиха”, поздрави специалистът достойния съперник.

Той призна, че неговите играчи са играли под възможностите си в големи периоди от мача заради огромното напрежение.

„За първи път този сезон показахме нерви. Липсваше ни вдъхновение, движение и скорост. Малага се бранеше добре, но ние бяхме спирани лесно. Но трябва да признаете, че продължаваме заслужено. Сложихме всички яйца в кошницата и не се предадохме, дори след някои големи пропуски”, заяви Юрген Клоп.

Сянка върху мача обаче хвърли съдийството на шотландеца Крейг Томпсън и неговите помощници. Те не видяха засади при втория гол на Малага и две засади накуп при победния гол за Борусия (Дортмунд).

Борусия Дортмунд е на полуфинал, където чака е неговия стар познайник от „Групата на смъртта” през есента – Реал Мадрид.
Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.

Добри новини в Милан, Пулишич пътува за Торино

Халфът възстановен в последния момент

Възходът на Парма продължава (ВИДЕО)

Бенедичак е герой за пармалатите в Пиза