Левски се издъни и в Гоце Делчев! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дузпа в 80-ата минута донесе точка на неврокопчани срещу "сините"

Отборът на Левски загуби ценни две точки в борбата за титлата, след като не успя да победи като гост новака Пирин (Гоце Делчев). Двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 21-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”.

Ромен Ели откри резултата в полза на „сините” в 40-ата минута, но Любомир Витанов изравни от дузпа в 80-ата.

По този начин Левски спази традицията си да играе трудно като гост на отбори от южна България. Възпитаниците на Илиан Илиев имаха игрово преимущество през по-голямата част от първото полувреме, но сгъстената и добре огранизирана отбрана на неврокопчани не им оставяше много празни пространства.

Сериозните голови опасности пред двете врати бяха рядкост. Все пак в 24-ата минута единствено невероятната намеса на стража на домакините Абди Абдиков запази резултата непроменен. След центриране на Стефан Велев, Силва свали с глава топката за Карвальо, който от непосредствена близост не успя да отбележи от воле.

Така се стигна до 40-ата минута, когато при изпълнение на статично положение последва центриране в наказателното поле на Пирин. Абдиков не успя да улови топката и тя попадна в краката на Димов, който веднага върна към Ели и французинът от непосредствена близост забоде топката в горния десен ъгъл на вратата.

Столичани намалиха сериозно темпото след почивката и могат само да съжаляват за високомерното си поведение на терена.

Неврокопчани постепенно придобиха увереност и се впуснаха в атака. От своя страна гостите не успяха да създадат чисто голово положение.

В 62-ата минута капитанът на Пирин имаше уникална възможност да отбележи, след като бе намерен абсолютно непокрит в наказателното поле от Шишков, но и двата му последователни удари от близко разстояние бяха отразени от Пламен Илиев.

По този начин се стигна до 80-ата минута на срещата, когато Орлин Старокин събори Марио Близнаков в наказателното си поле и главният рефер Мартин Богдев не се поколеба да посочи бялата точка.

Любомир Витанов се нагърби с изпълнението и не разочарова близо 4000 зрители на Градския стадион, пращайки Пламен Илиев в обратния ъгъл.

"Сините" се втурнаха в търсене на нов гол, но стражът на неврокопчани съвсем ги отчая в продължението на срещата с поредната си ключова намесе.

След това равенство Левски остава на втора позиция с 46 точки, на точка зад лидера Лудогорец, който утре гостува на "Българска армия". Тимът на Пирин пък е девето място с 24 точки.