Оранжев рецитал за 6:1 срещу Етър (ВИДЕО)

Първите си голове с оранжевата фанелка отбелязоха бранителят Емил Грозев и бразилецът Стенио Жуниор

Литекс продължава с пълна сила битката си за евроквотите след красива и разгромна победа над Етър с 6:1. В Ловеч момчетата на Камата не срещнаха проблеми срещу търновци и с атрактивен и атакуващ футбол, особено след почивката закономерно размазаха борещия се да не изпадне съперник. Първите си голове с оранжевата фланелка отбелязаха бранителят Емил Грозев и бразилецът Стенио Жуниор. Неговият сънародник Ванжер също допринесе за успеха с красиво попадение. В последните минути на двубоя националът Г. Миланов отново блесна с два гола, точен беше и Томи Костадинов.

Наставникът Христо Стоичков отново бе принуден да прави ротации в състава. Той гласува доверие в защитата на Емил Грозев, а в халфовата линия като титуляр започна Томи Костадинов.

Двубоят започна повече от интересно и изненадващо. Първи резултата откриха гостите в 8-та минута чрез своя централен защитник Кастелана, който засече с плонж центриране от фаул. Етърци не се бяха нарадвали на попадението, когато Емил Грозев възстанови статуквото при изпълнение на корнер. Васил Божиков свали топката с глава към младока и той от упор изравни в 11-та минута.

Литекс продължи да е по-активен, но не можа да завърши 2-3 добри разигравания в наказателното поле. В 39-та минута обаче оранжевите логично стигнаха до нов гол, дело на Стенио Жуниор. Кариоката овладя топката и хладнокръвно я оплете в мрежата на Жак Бак. Пет минути по-късно стражът на гостите се намеси успешно при опасен удар на бразилеца Ванжер.

След почивката ловчанлии продължиха да търсят по-изразителен успех. В 57-та минута Ваюши нахлу по левия фланг и стреля, но вратарят на гостите сигурно спаси. Малко след това със серия от финтове Ванжер елиминира двама и отправи удар по земя, но отново Жан Бак се намеси успешно. В 69-та минута рейдът на бразилецът успя и той технично и неспасяемо матира стража за 3:1.

Ванжер изпшусна отличен шанс да се разпише в 78-та минута, когато Г. Миланов му центрира перфектно, но латиноамериканецът от десетина метра би слабо с глава. В последните минути три бързи гола тотално нокаутираха противника. На два пъти безкомпромисен беше капитанът Г. Миланов, а крайното 6:1 оформи Томи Костадинов.