Шефът на хърватския хандбал арестуван заради източване на банка

Шефът на хърватския хандбал арестуван заради източване на банка

Президентът на хърватската федерация по хандбал Санди Шола днес бе арестуван по подозрение, че е източил милиони евро от местна банка, заедно със седем други, повечето членове на неговото семейство, предаде агенция Франс прес от Загреб, като се позова на местната полиция

Президентът на хърватската федерация по хандбал Санди Шола днес бе арестуван по подозрение, че е източил милиони евро от местна банка, заедно със седем други, повечето членове на неговото семейство, предаде агенция Франс прес от Загреб, като се позова на местната полиция. 

Групата е западозряна, че е източила най-малко 37,5 милиона куни (5 милиона евро) от Карловачката банка. Санди Шола, който е бивш административен директор на Карловачката банка, е бил арестуван на границата на Хърватия на връщане от Сърбия. 

Сред арестуваните са майката на Санди Шола - Мария Шола, както и двамата му братя. Групата от 7 арестувани е заподозряна, че с изтеглените пари от Карловачката банка са финансирали различни фирми, които преди това те са основавали.

Мирослава Минчева в топ 3 на Европа на малокалибрен пистолет за годината

№1 е германката Дореен Фенекамп

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Йоана Илиева с пето място на Гран при

Йоана Илиева продължава отличното си представяне в световния фехтовален елит, след като се класира на пето място в турнира на сабя жени за Гран при Нуома в Орлеан (Франция).

Бадминтонистките се класираха за Европейското отборно първенство

Женският национален тим на България се наложи над Швейцария с 3:2 и записа трети пореден успех на Европейската отборна квалификация по бадминтон, която се проведе в зала "Европа" в София.

България  спечели трофея на IHF Trophy

Националният отбор на България за девойки до 19 години спечели трофея на турнира на Международната федерация по хандбал IHF Trophy за зона Европа в косовската столица Прищина.

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев