"Орлите" от Лисабон долетяха до финала в Лига Европа (ВИДЕО)

"Орлите" от Лисабон долетяха до финала в Лига Европа (ВИДЕО)

Оскар Кардосо прати Бенфика на "Амстердам Арена" срещу Челси с два гола за 3:1 в реванша с Фенербахче

Бенфика достигна финала в Лига Европа след успех с 3:1 у дома над Фенербахче в реванша от полуфиналите. „Орлите” от Лисабон загубиха първата среща с 0:1 в Истанбул, но тогава се отърваха от по-голяма загуба и „фенерите” платиха скъпа цена за пропуските.

Гайтан изведе Бенфика рано напред и изравни общия резултат. Дирк Кайт бе точен от дузпа и направи 1:1 точно в средата на първата част, но голямата звезда в атаката на Бенфика Оскар Кардосо наниза по един гол в двете полувремена и прати Бенфика на финал след 3:1 в Лисабон.

Във финала на 15 май на „Амстердам Арена” Бенфика ще се изправи срещу Челси, който елиминира Базел в другия полуфинал. Португалците достигат първи финал в евротурнирите от 1990 година насам.

Бенфика влезе в мача със страхотен домакински рекорд – 17 победи в последните 19 мача на „Да Луж”. Турският гранд нямаше загуба навън в Европа през сезона, но първото поражение се оказа и фатално. Фенербахче за първи път играеше полуфинал в евротурнирите и гонеше исторически финал.

Мачът започна перфектно за „орлите” с гол в 9-ата минута. Лима нахлу отдясно и върна за Гайтан, а халфът с външен фалц матира Волкан Демирел за 1:0 и общия резултат от двата мача стана 1:1.

Фенербахче изравни от спорна дузпа в 23-ата минута. Езикиел Гарай влезе във въздушен двубой с Еркин, топката тупна и го удари в ръката, а френският рефер Стефан Ланоа посочи бялата точка.

Миналата седмица „фенерите” изпуснаха дузпа в първия мач, когато Барони удари гредата и се разплака, но сега Дирк Кайт бе безпогрешен и изравни – 1:1.

Общия резултат стана 2:1 за турския тим и Бенфика имаше нужда от два гола. Достави ги головата машина на домакините.

Коркмаз без да иска игра с ръка и целия щаб на домакините скочи за дузпа, ала съдията замълча този път, въпреки че ситуацията приличаше на предната, която се превърна в наказателен удар.

Бенфика не се смути. Перес изпълни бързо пряк свободен, Кардосо пое, обърна на левия си крак и прати в обратния ъгъл за Волкан за 2:1.

Кайт прати от външната стена на мрежата, а Кардосо стреля над целта при пас на Гайтан в края на страхотното първо полувреме.

Втората част бе по-напрегната и с по-малко голови положения. Кардосо нямаше късмет и фалцовият удар на парагваеца мина на сантиметри до гредата.

Гьокхан Гьонул получи тежка травма след сблъсък с Гайтан и бе заменен, но докато свикнат с промените в състава „фенерите” допуснаха фатален трети гол.

След корнер и щастлив рикошет, топката попадна на крака на Кардосо и той лесно се разписа за 3:1 с 30-ия си гол за сезона.

До края Фенербахче стигна само до едно опасно положение, но Артур спаси удара на Мирослав Щох и „Да Луж” отпразнува класирането за финала на тима на Жорже Жезус.

Бенфика - Фенербахче 1:0 (общ резултат 3:2)
1:0 Гайтан '9
1:1 Кайт '23
2:1 Кардосо '35
3:1 Кардосо '66

Кансело коментира постоянния си трансфер в Барселона

“Казах на Деко, че или идвам, или няма да играя една година”

Мусиала се върна към тренировки

Звездата на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала вече се чувства много по-добре, след като му прилоша в края на мача с РБ Лайпциг в събота

Артета: Впечатлен съм как играхме

Мениджърът Микел Артета смята, че футболистите на Арсенал са задали стандарта, към който трябва да се придържа отборът през новия сезон, при победата срещу Манчестър Сити в мача за "Къмюнити Шийлд"

Челси иска 100 милиона паунда, за да продаде Педро Нето

Челси иска 100 милиона паунда за португалското крило Педро Нето, твърдят няколко източника, сред които "Би Би Си", "Дейли Мейл" и журналистът Бен Джейкъбс

ОФИ Крит се подсили с талант от Леверкузен преди мачовете с ЦСКА

Съперникът на ЦСКА в Лига Европа - ОФИ Крит, се подсили с обещаващия талант Костас Пападакис от Байер Леверкузен, обявиха от клуба

Бивш испански национал критикува Барселона за продажбата на Феран Торес

Бившият вратар на националния отбор на Испания разкритикува решението на шефовете на Барселона да продадат героя на "ла фуриа роха" Феран Торес в Пари Сен Жермен