Българин на крачка от НБА

Българин на крачка от НБА

Георги Фунтаров ще играе колежански баскетбол на най-високо ниво - в 1-ва дивизия на NCA, следващата стъпка за тези играчи е и най-високото ниво в световния баскетбол, а именно НБА

 Георги Фунтаров, един от най-обещаващите български баскетболни таланти, ще играе колежански баскетбол на най-високо ниво - в 1-ва дивизия на NCA, следващата стъпка за тези играчи е и най-високото ниво в световния баскетбол, а именно НБА. От следващия сезон 200-сантиметровото крило ще носи екипа на Университета "Калифорния Дейвис", който се състезава в конференция "Биг Уест" на колежанското първенство.

През изминалия сезон 2012/2013 "Ю Си Дейвис" завърши с 14 победи и 17 загуби, отпадайки на четвъртфинал във финалния турнир на конференция "Биг Уест". Юношата на Лукойл Академикще бъде третият чужденец в състава на треньора Джим Лес, като другите двама са канадец и австралиец.

20-годишният Фунтаров направи силен сезон с екипа на Върмонт Академи, а преди това игра за Бишъп Сийбъри и Лоурънс Фрий Стейт в щата Канзас.

Така след завършването на Динко Маршавелски, който играеше за Нортийстърн, Георги ще бъде единственият ни баскетоблист в 1-ва дивизия.

Фантастична България разби Норвегия с 88:57! (ВИДЕО)

Везенков се завърна с 22 точки за "лъвовете"

Пълна "Арена Ботевград" очаква националите по баскетбол за важния мач срещу Норвегия

Срещата от предварителните квалификации за Евробаскет 2029 започва днес в 19:30 ч. 

Агентът на ЛеБрон: Ако Никс не бяха станали шампиони, щеше да отиде там

Филаделфия 76ърс е една от потенциалните дестинации за ЛеБрон Джеймс

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.