Шабан Мустафа и Милка Михайлова спечелиха „Тетевенски върхове”

Шабан Мустафа и Милка Михайлова спечелиха „Тетевенски върхове”

Националите Шабан Мустафа и Милка Михайлова спечелиха 13-тото издание на планинското бягане „Тетевенски върхове”.

Националите Шабан Мустафа и Милка Михайлова спечелиха 13-тото издание на планинското бягане „Тетевенски върхове”. 60 участника от всички възрастови групи се включиха по тежкото 6 километрово трасе, което започва от хотел „Олимп”, минава през центъра на град Тетевен и завършва във село Бабинци. Всички състезания по планинско бягане в България през тази пролет са подготовка и селекция на националния отбор на България за Европейското първенство по този вид атлетика, което ще се проведе на 6 юли в курортен комплекс Боровец.  Президентът на Българска федерация лека атлетика – Добромир Карамаринов даде старта на планиското бягане в Тетевен. Малко преди това Карамаринов откри семинар на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации) за запознаване и популяризиране на програмата на ИААФ „Детска лека атлетика”.  

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.