Берое загря за Левски с подарък от бебетата на Стоичков (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Оранжевите" си вкараха автогол в продължението и Берое би Литекс с 2:1 в Ловеч

Литекс си вкара автогол в добавеното време и  Берое спечели с 2:1 в Ловеч в 27-ия кръг на А група в мач с две дузпи. Това бе пета загуба за Литекс в последните 6 мача.

Литекс не приличаше на себе си, което накара Христо Стоичков да беснее на тъча. В края на слабото първо полувреме Амир Саюд вкара от дузпа за Берое, а веднага след почивката Иса изравни от втора дузпа.

Исмаил Иса изпусна на три пъти от чисти ситуации, а в добавеното време Антон Недялков нелепо засече в собствената си врата и си вкара автогол.

Така Берое загря с победа в Ловеч за финала за Купата на България срещу Левски. Заралии ще играят срещу „Сините” в сряда отново на Градския стадион в Ловеч.

Литекс остава пети с 46 точки, Берое вече е седми с 39.

Едва около 300 души дойдоха да гледат мача на стадиона, където в сряда от 17:30 ще се играе финала за Купата на България. 30 от тях бяха фенове от Стара Загора.

Момчил Цветанов стреля на метър от вратата при първата добра ситуация в мача. После пак той прати много слабо в ръцете на Караджов със слабия си десен крак.

Ситое нацели външната страна на мрежата след пас на Райнов, а Иса открадна от Джоман, но Караджов спаси удара му.

4 минути преди почивката Антон Недялков спъна Дончо Атанасов в наказателното поле и съдията Владимир Вълков даде дузпа. Амир Саюд вкара в долния десен ъгъл, въпреки че Пиргов хвана ъгъла и Берое поведе с 1:0.

Този гол съживи мача, който бе много по-бърз и интересен след паузата.

Веднага след подновяването на играта, Ванжер открадна много лошо върната топка към Караджов, а вратарят го спъна и Литекс също получи дузпа. Исмаил Иса намери долния десен ъгъл и изравни – 1:1.

Кирил Десподов влезе в игра след гола и секунди по-късно направи непростим пропуск. Ваюши пусна за младия нападател около дузпата, а той прати над вратата.

След час игра Ванжер засече центриране от корнер на метър от целта.

Венци Христов се появи в игра за Берое, но само 8 минути по-късно се контузи и бе сменен от Каядо.

Еуженио качи на главата на Давид Каядо малко по-късно, но португалецът с глава от вратарското поле прати много неточно в аут.

Иван Караджов спаси своята врата в 73-ата минута и изби удар на Ванжер, който влизаше под гредата.

В края се заредиха големи пропуски. Иса остана сам срещу Караджов, но вратарят скъси ъгъла и изби с крак.

После резервата Жуниор търкули много леко кълбото покрай него, а Иво Иванов спокойно изчака топката да излезе в аут.

Недялков и Божиков комично се сблъскаха, което остави Ситое сам срещу Пиргов, но вратарят също спаси своя тим и изби шута.

Минута преди края на редовното време Жуниор поднесе топката на Иса точно пред вратата, ала нападателят някак успя с пета да не вкара.

Пропуските на Литекс доведоха до злощастна загуба в добавеното време. Във втората от трите минути продължение Дончо Атанасов центрира, а Антон Недялков подложи крак и насочи към собствената си врата, за да си отбележи автогол за 2:1 в полза на Берое.