Финландия разби Австрия на Световното

Финландия победи Австрия със 7:2 в мач от Група “Н” на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Стокхолм и Хелзинки. По този начин финландците излязоха начело в класирането на групата.

Домакините започнаха уверено мача и още в 9-ата минута имаха аванс от два гола след попадения на Анти Пилстрьом и Вели-Мати Савинайнен. Петри Контиола вкара при числено предимство третия гол за Финландия през втория период.

В началото на третата част Австрия вкара два гола при числено намален състав чрез Роберт Лукас и Рафаел Хербургер и съкрати на един гол изоставането си в резултата.

Това предизвика треньора на Финландия Юка Ялонен да вземе таймаут. В оставащото време домакините вкараха четири безответни шайби чрез Лаури Корпикоски, Никлас Хагман, Ярно Коскиранта и Вели-Мати Савинайнен.