И България се включва в световния ден на борбата

И България се включва в световния ден на борбата

Арена на схватките ще е комплекс "Диана" в столицата

И България се включва в световния ден на борбата - 15 май, сряда, съобщават от родната федерация. 

Арена на схватките ще е комплекс "Диана" в столицата. От 15 часа започват демонстрации в различните стилове борба. 

В инициативата ще се включат и националите ни в класическия стил, които ще пристигнат специално за събитието от лагера в Самоков. Отборът ни в свободния стил ще пропусне събитието, тъй като е на подготовка в Румъния. 

В залата ще има и много деца от различни клубове, които също ще направят своите демонстрации. В залата ще дойдат и именити наши борци и олимпийски шампиони. Сред тях Боян Радев, Петър Киров, Димитър Добрев, Александър Томов, както и президентът на федерацията Валентинт Йорданов. 

Международната инициативата ше стартира от Япония, ще мине през Русия и цяла Европа, Иран, за да завърши в САЩ на Централната гара в Ню Йорк. Там предстоят отборни срещи в свободния стил между САЩ, Русия и Иран.
 
На 16 май е изпълкомът на Международната федерация по борба (ФИЛА) в Москва, а два дни по-късно е конгресът на централата. Форумът трябва да утвърди новите правила и плана за реформа. Той ще бъде предложен на Изпълкома на МОК в Санкт Петербург на 29 май за запазване на борбата в програмата на Олимпиада 2020.

Дни преди важните събития във ФИЛА се наблюдава напрежение, след като Международният арбитраж в Лозана върна в Изпълкома бившия шеф Рафаел Мартинети. Според членовете на ФИЛА швейцарецът цели да дестабилизира обстановката. И окачествяват като абсурдно предложението му класическата борба да бъде постепенно "претопена", а да остане само свободната.

На конгреса в Москва идват рекорден брой делегати от 114 държави, като досега най-много са били 90. ФИЛА е в Топ 5 на света по брой на страни членки - над 170.  

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие

Кореецът Чанг Ван Сео спечели Световната купа по модерен петобой в Пазарджик

Туркинята Лике Озюксел е първа при дамите

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Понеделник е почивен ден